SM Mlekpol jeszcze bardziej nowoczesna

Mlekpol Kolno seryNowa linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG – to najnowsza inwestycja Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w ZPM Kolno.

Nowoczesna linia do produkcji serów firmy OBRAM S.A. z Olsztyna to kolejna z licznych inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Linia spełnia najwyższe oczekiwania produkcyjne. Jej moce przerobowe to ok. 400 tys. litrów mleka na dobę, tj. 41 ton sera dziennie. Uruchomienie linii pozwoliło na likwidację dwóch wyeksploatowanych: w ZPM Kolno i ZPM Zambrów. Produkowane na niej sery to m.in.: Salami, Havarti, sery typu śmietankowego i Tylżycki.

Podczas uroczystego otwarcia linii, które odbyło się 20 września, zaprezentowano także nową, ekologiczną kotłownię nie emitującą zanieczyszczeń do atmosfery. Kotłownia ogrzewana jest płynnym gazem – metanem. Dzięki nowoczesnej instalacji, ZPM Kolno zyskał dostęp do niezależnego źródła energii cieplnej, z możliwością jego magazynowania. Zainstalowana stacja LNG firmy Barter S.A. spełnia wysokie wymagania odbioru gazu, przy zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa.

Mlekpol 20.09.2016W uroczystym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych m.in. Jacek Bogucki – Sekretarz Stanu reprezentujący Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski oraz Marek Sawicki wiceprzewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego, Poseł na sejm RP.

SM Mlekpol

***
O firmie

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to jeden z największych producentów mleka i wyrobów mleczarskich w Polsce.

Firma w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Milko, Białe, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska. Mleko i śmietanki UHT powstające w Mlekpolu pod marką Łaciate – to zdecydowani liderzy rynku mleczarskiego w Polsce. Łaciate mleko i śmietanki o zróżnicowanej zawartości tłuszczu są najchętniej kupowanymi produktami w tej kategorii. Pod marką Łaciate występuje również mleko smakowe: bananowe, czekoladowe, truskawkowe i waniliowe.  Łaciate jest także wyśmienite masło ekstra, śmietany, serki śmietankowe i graniaste. W 2016 roku do rodziny Łaciate dołączyły jogurty owocowe bez laktozy w trzech wariantach smakowych jeżyna – malina, truskawka – czarna porzeczka i ananas – kokos.

SM Mlekpol jest także wiodącym producentem serów dojrzewających. W bogatej ofercie Mlekpolu są  sery typu szwajcarskiego i holenderskiego, marki premium i popularne. Sery dojrzewające SM Mlekpol można nabyć zarówno w bloku jak i konfekcjonowane. Najpopularniejszymi produktami serowarskimi SM Mlekpol są m.in.: Złoty Mazur, Havarti, Królewski z Kolna, Senator czy Jantar. Producent z Grajewa oprócz serów dojrzewających oferuje  paletę  twarogów o zróżnicowanej zawartości tłuszczu. Pod marką Mazurski Smak konsumenci nabędą tradycyjne, polskie twarogi z najwyższej jakości mleka. Dla wielbicieli smaku polskich twarogów, nie tolerujących cukru mlecznego SM Mlekpol wprowadziła na rynek Twarogi bez laktozy MLEKPOL dostępne w trzech wariantach: chudy, półtłusty i tłusty.

Wszystkie produkty pakowane są w najnowocześniejsze opakowania spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa.

Ponad 30% wyrobów SM Mlekpol jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.