Grupa Sokołów finalizuje przejęcie Grupy Mięsnej Gzella

SokołówGrupa Sokołów, jeden z liderów na polskim rynku wyrobów mięsnych, ogłosiła sfinalizowanie zapowiadanej w lutym 2018 r. transakcji połączenia z Grupą Mięsną Gzella – znanego producenta wędlin z Borów Tucholskich. W marcu 2018 r. Sokołów uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie.

Na mocy dokumentów podpisanych dnia 30.05.2018 r. Sokołów przejął kontrolę nad jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsnego w Europie o potencjale produkcyjnym ponad 6 000 ton mięsa miesięcznie, a także zapleczem logistycznym i największą w kraju siecią wyspecjalizowanych Delikatesów Mięsnych. Zakład zlokalizowany w miejscowości Osie w Borach Tucholskich jest ósmym zakładem produkcyjnym Grupy Sokołów.

Włączenie spółek Grupy Gzella do Sokołowa znacząco wpłynie na zwiększenie  konkurencyjności połączonych firm. Wzmocniony potencjał produkcyjny i handlowy pozwoli skutecznie realizować misję firmy, jaką jest stałe dostarczanie najwyższej  jakości wyrobów i wyznaczenie trendów na rynku konsumenckim.

Motorem rozwoju Grupy Sokołów jest jakość i innowacyjność. Naszym celem jest zapewnienie optymalnych warunków dla stabilnego wzrostu wszystkich naszych zakładów i spółek, stałe umacnianie pozycji rynkowej, doskonalenie profilu działalności i jakości produkcji oraz bycie partnerem dla naszych klientów i konsumentów. Do tak ambitnego zadania niezbędny jest zaangażowany i doświadczony zespół. Przejmując Grupę Gzella, witamy w naszym zespole, liczącym obecnie ponad 7000 osób, grupę ponad 1000 doświadczonych pracowników, którym zapewnimy te same warunki i bezpieczeństwo zatrudnienia, jakie gwarantujemy pracownikom wszystkich spółek i zakładów Grupy Sokołów.

– mówi Bogusław Miszczuk, prezes Sokołów S.A.

Po połączeniu Grupy Sokołów i Grupy Gzella staną się jeszcze bardziej efektywnym i wiarygodnym partnerem dla klientów i partnerów handlowych. Do 38 centrów dystrybucji Sokołów i 48 sklepów własnych, dołączy ponad 200 sklepów działających obecnie pod marką Delikatesy Mięsne Gzella, w których klienci znajdą obok produktów marki Gzella najbardziej cenione wyroby Sokołowa.

Dzięki połączeniu z Grupą SOKOŁÓW przed przedsiębiorstwem, które stworzyłem nastąpi – kontynuacja rozwoju biznesowego. Jako zakład należący do lidera rynku, firma będzie nadal miała dostęp do najnowocześniejszych na rynku technologii i możliwość wzajemnej wymiany know-how, innowacyjnych rozwiązań oraz receptur. Będzie posiadać gwarancję możliwości finansowania inwestycji w zależności od wzajemnych potrzeb i planów rozwojowych. Transakcja, którą właśnie przeprowadziliśmy z Sokołowem, jest też najlepszą gwarancją stabilności zatrudnienia dla naszych pracowników, którzy od wielu lat z dumą budowali siłę marki Gzella.

– mówi Mirosław Gzella, założyciel firmy Gzella.

Sokołów jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży mięsnej w Polsce, od lat jest prekursorem odważnych zmian i podnoszenia standardów, co potwierdzają liczne nagrody, takie jak: Ulubiona Marka Polaków 2017, Złoty Paragon, a także szereg medali i wyróżnień dla jej produktów oraz prestiżowy tytuł „Solidny Pracodawca Roku 2017”.

Sokołów

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Bogusław Miszczuk, Gzella, Mirosław Gzella, Producent wędlin, Sokołów
Sokołów
Grupa Sokołów i Grupa Mięsna Gzella razem

Grupa Sokołów, jeden z liderów na polskim rynku wyrobów mięsnych, zapowiada powiększenie o spółki należące do Grupy Mięsnej Gzella -...

Zamknij