Świąteczny Apel sieci sklepów ODiDO

ODiDO sklepy

fot. ODiDO

Sieć ODIDO zrzeszająca ponad 900 właścicieli sklepów na terenie całej Polski, wspiera kampanię społeczną „Tu mieszkam, tu kupuję” i apeluje o robienie wielkanocnych zakupów w lokalnych sklepach.

Jak zauważa The Federation of Small Businesses, ponad 50% zysków z obrotów niezależnych sprzedawców detalicznych trafia do społeczności lokalnej, a jedynie 5% z supermarketów. Identyfikując się z hasłem kampanii: „Kupując po sąsiedzku, wspierasz swoich”, ODIDO zaprasza klientów na wielkanocne zakupy do lokalnych sklepów. Każdy klient, bowiem pomaga w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy.

ODIDO jako sieć skupiająca niezależnych właścicieli sklepów spożywczych, wspólnie z programem „Tu mieszkam, tu kupuję” chce wspierać małe osiedlowe sklepy w rozwoju ich biznesu oraz popularyzować kulturę robienia zakupów blisko domu. W swoim apelu ODIDO podkreśla największe atuty tego rodzaju placówek handlowych m.in.: indywidualne podejście sprzedających do klienta, świeże i regionalne produkty, komfort oraz szybkość zakupów. Z pewnością są to wartości istotne dla kupujących.

Powody wyboru sklepów osiedlowych na miejsce zakupów:

Źródło: „Kupowanie po sąsiedzku” Raport z badania opinii klientów i właścicieli sklepów na temat kupowania w sklepach osiedlowych na zlecenie Makro Cash and Carry Polska S.A., 2011 r. (N=660)

Warto wskazać też na ważną rolę małych lokalnych sklepów w budowaniu i podtrzymywaniu więzi społecznych. Zakupy w takich punktach to okazja np. do złożenia świątecznych życzeń znajomej Pani ekspedientce, czy spotkanemu przypadkiem sąsiadowi.

Kampanię „Tu mieszkam, tu kupuję” wsparły takie organizację jak: Pracodawcy RP, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Federacja Producentów Żywności oraz Slow Food Polska.

ODiDO

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.