Chleb od Serca – nowość od Uldo

Chleb od Serca ULDO plakat

fot. Uldo

Firma ULDO wprowadziła do swojej oferty nową mieszankę piekarniczą, wchodzącą w skład grupy Pieczywo dla zdrowia. Jest to Chleb od Serca, który ze względu na swój unikatowy skład i właściwości otrzymał certyfikat jakości  Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, tym samym stając się częścią programu profilaktyki prozdrowotnej Siła Serca, prowadzonego przez Fundację.

Chleb od Serca to smaczna propozycja dla osób dążących do ograniczenia ilości sodu w diecie – jednego z głównych winowajców chorób sercowo-naczyniowych. Dzięki zawartości soli niskosodowej, poziom tego pierwiastka w pieczywie Uldo obniżony został o 25 % w stosunku do zwykłego pieczywa. Dodatkowo Chleb od Serca, z powodu odpowiednio dobranych składników, takich jak ziarna słonecznika, siemię lnianie, otręby owsiane oraz wiesiołek, wyróżnia się wysoką zawartością błonnika oraz zwiększoną ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Chleb od Serca ULDO

fot. Uldo

Dodatek aronii, bogatego źródła przeciwutleniaczy, wywiera korzystny wpływ na metabolizm osób o zwiększonym ryzyku zapadalności na choroby krążenia, a zawarte w Chlebie od Serca grys i błonnik owsiany mają właściwości obniżające poziom cholesterolu.

Zgodnie z opinią wydaną przez Katedrę Technologii Żywienia Człowieka przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu „…Chleb od Serca  zaproponowany przez firmę ULDO spełnia kryterium pieczywa o obniżonej zawartości sodu. Pieczywo to jest bogatsze w związki polifenolowe będące naturalnymi przeciwutleniaczami oraz bogatsze w NNKT i JKT, w związku z czym może być rekomendowane w szeroko rozumianej profilaktyce żywieniowej oraz w diecie osób z zdiagnozowanymi już chorobami układu krążenia. Duże znaczenie dietetyczne może mieć również zwiększenie poziomu błonnika pokarmowego w tym pieczywie.”

Nowy Chleb od Serca dostępny będzie w ofercie ULDO od kwietnia b.r.

Produkt: Mieszanka „ULDO Chleb od Serca”

Cena katalogowa: 9,50 zł netto (+ 5% VAT) / 1 kg mieszanki

Producent: ULDO Polska sp. z o.o. & Co. sp. k.

Uldo Polska

1 koment.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.