Bać-Pol otwiera oddział Cash&Carry we Włocławku

Leszek Bać

fot. BAĆ-POL

Testując nową formułę rozwoju dystrybucji i rozpoczynając projekt franczyzy Cash&Carry, Grupa Kapitałowa Bać-Pol pojawiła się w końcówce 2012 roku na terenie Włocławka.

W zależności od tempa rozwoju i potencjału rynku, projekt przewidywał kilka wariantów działań. Potencjał tego rynku okazał się być bardzo duży. Dlatego, aby go w pełni go rozwinąć i wykorzystać, Grupa Kapitałowa Bać-Pol wdraża jeden z wariantów, zakładający zdecydowanie głębsze zaangażowaniu w ten rynek. W praktyce oznacza to, że na rynku wypracowanym przez swojego Partnera Franczyzowego, Bać-Pol z początkiem października 2013 otwiera własny oddział. Tym samym Bać-Pol bezpośrednio zaangażuje się w finansowanie procesów dystrybucji. Partner Grupy, czyli firma Max Trade i jej Prezes Waldemar Nowakowski, niezmiennie pozostają partnerem strategicznym w tym projekcie i będą  odpowiedzialni za zarządzanie operacyjne oddziałem.

Zaczynając dystrybucję we Włocławku byliśmy przygotowani na wszystkie scenariusze. Wypracowaliśmy taką formułę współpracy, która pozwala aktywnie reagować na pojawiający się potencjał sprzedażowy. Doszliśmy do takiego momentu, że aby utrzymać duże tempo wzrostu, musimy zdecydowanie wesprzeć finansowo działania na tym rynku.

– mówi Leszek Bać Prezes zarządu Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

W ramach tego, Bać-Pol, bezpośrednio przejmie odpowiedzialność za lokalne relacje z dostawcami, za dostępność produktów i ofertę oraz za finansowanie procesu sprzedaży. Tym samym klienci otrzymają zdecydowanie szerszą ofertę, w szczególności w zakresie kluczowej kategorii czyli nabiału. Ze względu na przejęcie całości kontroli nad procesem logistycznym, będzie możliwość wdrożenia usprawnień, które przełożą się poprawę skuteczności dostaw. Klienci otrzymają również możliwość skorzystania z całego spektrum narzędzi trademarketingowych i promocyjnych, które oferuje Grupa Kapitałowa.

Wraz z udziałowcami Max Trade weszliśmy w kolejną fazę naszego projektu we Włocławku. Przyszedł czas, aby wdrożyć finalne rozwiązania, które pozwalają jeszcze bardziej efektywnie wykorzystywać zasoby Max Trade jak i Grupy Kapitałowej. Można powiedzieć, że w tej chwili mamy już kompletny model rozwoju dystrybucji na mniejszych rynkach. Model oparty o potencjał zarządczy lokalnych, mniejszych firm dystrybucyjnych.

– stwierdza Leszek Bać.

Z jego zdaniem całkowicie zgadzają się udziałowcy Max Trade Prezes Waldemar Nowakowski i Dyrektor Operacyjnym Paweł Skonecki. Obaj podkreślają zgodnie, że proces budowania rynku we współpracy z firmą Bać-Pol, pokazuje że Prezes Leszek bardzo poważnie traktuje misję firmy Bać-Pol „Partnerstwo rozumiemy dosłownie”.

Przyjęta rok temu przez nas i prezesa Leszka niezwykle elastyczna formuła współpracy, pozwala we właściwym momencie włączyć w budowanie rynku cały potencjał finansowy i skalę Grupy Kapitałowej Bać-Pol. Dzięki temu, mając pełne bezpieczeństwo finansowe, w ramach naszej odpowiedzialności za operacyjne zarządzanie oddziałem, będziemy się koncentrować wyłącznie na rozwoju współpracy i relacji z lokalnymi kupcami. Dodatkowo nasze zasoby pozwolą również bardziej zaangażować się w budowanie naszych działań detalicznych w ramach Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

– dodaje Waldemar Nowakowski.

Bać-Pol

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.