Ponad 39 mld euro obrotów Grupy Muszkieterów w Europie

Grupa MuszkieterówW 2012r. obroty Grupy Muszkieterów wzrosły o 5,6 %, a w ciągu trzech lat zanotowano wzrost o 15%, dzięki czemu Grupa potwierdziła właściwy wybór strategii. Sieć Intermarché zanotowała we Francji wzrost o 7,4%  (bez stacji paliw), co w sektorze spożywczym przełożyło się na zwiększenie udziału w rynku o + 0,7 punktu procentowego. Łącznie sieć Intermarché osiągnęła udziały w rynku na poziomie 14%. Zakłady przemysłowe Grupy Muszkieterów zanotowały wzrost na rekordowym poziomie: 7,8%.

Muszkieterowie w 2013 r. nadal będą dążyć do zapewnienia niskich cen przez cały rok, kontynuowania polityki innowacyjności i polityki usługowej, zdobywania nowych powierzchni i specjalistycznego doświadczenia w zakresie dystrybucji i przemysłu.

Grupa Muszkieterów to niemalże 3000 niezależnych przedsiębiorców i ponad 3500 punktów sprzedaży w Europie w ramach sześciu sieci (Intermarché, Netto, Bricomarché, Brico Cash, Roady i Poivre Rouge). Grupa posiada również 60 fabryk, głównie w sektorze rolno-spożywczym, mieszczących się na terenie Francji oraz flotę składającą się z 17 kutrów rybackich.

W trudnym kontekście ekonomicznym, rok 2012 był pomyślnym czasem dla naszych przedsiębiorców i pracowników, dobre wyniki osiągnęliśmy zwłaszcza w sektorze spożywczym we Francji. Dzięki temu możemy potwierdzić dzisiaj trwałość naszego wyjątkowego modelu, który z pewnością przyczynił się sukcesu zaobserwowanego w ciągu ostatnich miesięcy. Jesteśmy przygotowani do podjęcia kolejnych działań, naszym zamiarem jest kontynuowanie tendencji wzrostowej w 2013 r.

– powiedział Jean-Pierre Meunier, Prezes Spółki Cywilnej Muszkieterów.

Wyjątkowe wyniki sieci spożywczej

W Europie, Intermarché i Netto osiągnęły odpowiednio obroty na poziomie 32,885 miliardów euro i 24,262 miliardów euro nie wliczając stacji paliw, co daje wzrost o 6,5%. We Francji, Intermarché zanotowało bardzo dobry wynik + 7,4% (bez stacji paliw) dzięki czemu w 2012 r. uzyskano dodatkowe 0.7 punktu procentowego udziałów w rynku osiągając tym samym udziały w rynku na poziomie 14%. Jest to sytuacja wcześniej niespotykana, będąca wynikiem ofensywnej strategii skupiającej się zarówno na polityce cenowej, asortymencie jak i na usługach oferowanych klientom. W sumie, a przestrzeni ostatnich trzech lat obroty sieci spożywczej wzrosły we Francji o  15%.

W roku 2013, Intermarché zamierza kontynuować tendencję wzrostową dzięki coraz bogatszym gamom dostosowanym do poszczególnych konceptów sklepów, proponując kampanie promocyjne o szerokim zasięgu, dostosowane do lokalnych warunków, wprowadzając 1500 dodatkowych pozycji asortymentowych i poprzez rozwój e-handlu oraz konceptu Drive.

Najważniejsze liczby w  2012 roku

  • 2 889 przedsiębiorców
  • 3 524 punktów sprzedaży w Europie
  • 130 000 pracowników
  • 4 sektory działalności : spożywczy, dom i ogród, motoryzacyjny, restauracyjny
  • 6 szyldów : Intermarché, Netto, Bricomarché, Brico Cash, Roady i Poivre Rouge
  • 5,4 miliona m2 powierzchni sprzedaży
  • 60 fabryk na terenie Francji
  • Flota licząca 17 kutrów
  • Obroty w 2012 r. : 39,1 miliardów euro (+ 5,6% w stosunku do 2011 r.)


Muszkieterowie

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.