Lidl świętuje 20-lecie obecności w Polsce

Lidl logo 20-lecie w PolsceLidl Polska już od 20 lat towarzyszy Polakom podczas codziennych zakupów, oferując produkty wysokiej jakości w niskich, lidlowych cenach. Równolegle sieć angażuje się w obszary ważne społecznie, czyniąc tym samym otoczenie bardziej przyjaznym, a przyszłość kolejnych pokoleń – lepszą. Oferując sprawdzone rozwiązania, firma od dwóch dekad odpowiada na potrzeby klientów. Lidl Polska rozpoczyna świętowanie swojego 20-lecia oraz podsumowuje wyniki eksportu za 2021 rok. Sieć osiągnęła kolejny rekordowy wynik.

Dokładnie w kwietniu 2022 roku mija 20 lat, kiedy na polskim rynku pojawił się pierwszy sklep Lidl. Obecnie sieć zatrudnia ponad 25 000 pracowników, a w swoich sklepach oferuje wysokiej jakości produkty w niskich, atrakcyjnych cenach. Oprócz konkurencyjnej oferty, dobrych warunków zatrudnienia, sieć wyróżnia się swoim podejściem do społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma nieustannie prowadzi działania, które są zgodne z ideą „W trosce o lepsze jutro”.

Jubileusz 20-lecia Lidl Polska to nie tylko wielkie święto, ale także ogromny sukces. Chcemy się nim dzielić z naszymi klientami, partnerami biznesowymi oraz pracownikami. Przez ten czas pokonaliśmy długą drogę, nieustannie doskonaląc się oraz zmieniając zgodnie z potrzebami i trendami rynku. Wierzymy, że odpowiedzialna firma może więcej, dlatego w trakcie naszej działalności w Polsce nieustannie podejmujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności. Zrównoważony rozwój stanowi integralną część strategii firmy. Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, którzy darzą nas zaufaniem oraz codziennie odwiedzają nasze sklepy. Dziękujemy także partnerom biznesowym oraz pracownikom za zaangażowanie oraz za udaną współpracę.

– mówi Włodzimierz Wlaźlak, Prezes Zarządu Lidl Polska.

Wpływ na polską gospodarkę oraz rekordowe wyniki eksportu za 2021 rok

Pozycja, jaką przez 20 lat funkcjonowania na polskim rynku, wypracował Lidl Polska, przekłada się na silny i pozytywny wpływ na rodzimą gospodarkę. Lidl Polska na co dzień współpracuje z ponad 740 dostawcami z Polski, natomiast w ofercie sieci każdego dnia klienci mają dostęp do ponad 480 produktów z oznaczeniem „Produkt polski”. Jednym z celów Lidl Polska jest wspieranie eksportu polskich wyrobów w ramach marek własnych Lidla, które dzięki rekomendacjom zakupowym Lidl Polska trafiają na półki sklepów Lidl działających poza granicami kraju.

Tylko w 2021 roku 276 polskich dostawców wyeksportowało swoje produkty w ramach marek własnych Lidla na 28 zagranicznych rynków, na których obecny jest Lidl. Wartość tego eksportu wyniosła blisko 4,3 mld zł. Natomiast w ciągu czterech lat (2018-2021) eksport polskich produktów za pośrednictwem międzynarodowej sieci Lidl osiągnął wartość ponad 13 mld zł. Wartość dotycząca eksportu od lat stale rośnie – Lidl Polska w dalszym ciągu zamierza promować i wspierać eksport polskich produktów na rynkach zagranicznych.

Samo funkcjonowanie sklepów Lidl Polska w roku obrotowym 2020 miało istotny, pozytywny wpływ na gospodarkę. Poza codzienną działalnością sklepów gospodarkę napędzały zakupy potrzebne do ich utrzymania oraz wydatki pracowników, które dalej krążą w gospodarce. W rezultacie firma szacuje, że w roku obrotowym 2020 funkcjonowanie sklepów Lidl Polska wygenerowało ponad 6,3 mld zł netto wartości dodanej, z czego 3,5 mld zł netto powstało w samej spółce, a 2,8 mld zł netto u dostawców sieci Lidl Polska i dzięki pensjom wypłaconym pracownikom.

Lidl Polska

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.