Kompania Piwowarska wprowadza piwo o obniżonej zawartości alkoholu – Tyskie Jasne Lekkie 3,5%

Tyskie Jasne Lekkie 3,5%

fot. Kompania Piwowarska

Tyskie wychodzi naprzeciw tym wszystkim, którzy dotychczas nie mogli napić się piwa podczas oglądania meczu czy koncertu. Na masowych imprezach serwowany będzie nowy wariant ulubionego piwa Polaków. Tyskie Jasne Lekkie 3,5% debiutuje dziś na polskim rynku.

Miłośnicy piwa mogą cieszyć się jego smakiem również podczas dużych imprez, dzięki zmianom w polskim prawie. Nowelizacja Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych oraz niektórych innych ustaw z 31 sierpnia ubiegłego roku dopuszcza  sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów o zawartości alkoholu nie przekraczającej 3,5% podczas imprez masowych. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla konsumentów, którzy lubią przeżywać sportowe emocje lub brać udział w kulturalnych i rozrywkowych wydarzeniach,  delektując się przy okazji piwem.

To rozwiązanie prawne zbliża nas do takich krajów, jak Wielka Brytania i Niemcy, w których można spożywać piwo podczas imprez masowych. W Polsce jest to jednak możliwe w wydzielonych specjalnie w tym celu miejscach. Usankcjonowane prawnie wprowadzenie piwa na imprezy masowe pokazuje wielu tysiącom ich uczestników, że odpowiedzialnie spożywany alkohol służy miłemu spędzaniu wolnego czasu, przyczyniając się w ten sposób do podnoszenia kultury jego spożywania. Napój ten stanowi element dobrej zabawy i związanych z nią pozytywnych emocji. Wyjątkiem od zasady dopuszczającej sprzedaż napojów niskoalkoholowych są imprezy podwyższonego ryzyka (np. niektóre mecze piłkarskie).

Tyskie Jasne Lekkie 3,5% to nowy wariant najpopularniejszego w Polsce piwa, który zawiera 3,5% alkoholu oraz 9,1% ekstraktu słodowo-chmielowego, dzięki czemu ten złocisty trunek zawdzięcza swój smak i aromat. Tyskie Jasne Lekkie 3,5% to delikatne piwo uwarzone przez mistrzów piwowarskich na bazie tradycyjnej receptury o subtelnej konstrukcji smaku, która podkreśla dominującą wytrawność goryczy. Złoty kolor wsparty gęstą i białą pianą orzeźwia i gasi pragnienie. Dzięki temu rozwiązaniu konsumenci otrzymują możliwość czerpania podwójnej przyjemności z uczestnictwa w dużych imprezach. Oglądając przebieg sportowych wydarzeń, czy też śledząc występ ulubionej gwiazdy muzycznej, jednocześnie możemy cieszyć się smakiem piwa Tyskie Jasne lekkie 3,5%.

Nowy wariant otrzyma wsparcie w postaci dedykowanych materiałów POS, które umożliwią punktom sprzedaży rozpoczęcie serowania piwa Tyskie Jasne lekkie 3,5% podczas imprez masowych.

***
Informacje dodatkowe:

Tyskie – najczęściej nagradzana marka piwa w Polsce

Tyskie wielokrotnie zostało uhonorowane najbardziej prestiżowymi nagrodami branży piwnej na całym świecie. Tylko w samym 2011 roku marka zdobyła srebrny medal w konkursie The Brewing Industry International Award oraz złoty medal w konkursie Międzynarodowego Instytutu Jakości – Monde Selection. Tyskie zostało wyróżnione także tytułem „Hit Handlu 2011” – tytuł ten uzyskują najlepiej sprzedające się produkty w branży spożywczej. W sierpniu 2011 marka została natomiast nagrodzona na największym międzynarodowym piwnym konkursie w Japonii „International Beer Competition”. Tyskie, jako jedyne piwo butelkowe na świecie, otrzymało brązowy medal w swojej kategorii. Na początku grudnia w kolejnej edycji badania Produkt Roku 2011 – przeprowadzonego wśród internatów (klientów pisma Readers Digest) w kategoriach „Piwo” to właśnie piwo Tyskie zostało uznane za najchętniej i najczęściej kupowany produkt w 2011 roku. Ponadto marka została uznana przez dziennik Rzeczpospolita za najcenniejszą polską markę alkoholową w 2011 roku, potwierdzając pozycję niekwestionowanego lidera rynku piwnego w kraju

Tyskie. Z Polski.

Tyskie to czołowa marka Kompanii Piwowarskiej – jest niekwestionowanym liderem wśród wszystkich polskich marek piwa pod względem zarówno wielkości sprzedaży krajowej, eksportu, jak i wygenerowanych wpływów. Doceniane zagranicą Tyskie, jest także ulubionym piwem Polaków oraz Sponsorem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Tyskie jest wszędzie tam gdzie możemy być dumni z naszego kraju.  To prawdziwa wizytówka Polski.Tyskie to lekkie piwo typu pilzneńskiego o zawartości ekstraktu 11,7% oraz alkoholu na poziomie 5,6%. Piwosze cenią jego łagodny chmielowy zapach, złocisty kolor oraz gęstą białą pianę.

Kompania Piwowarska

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.