Adam Mokrysz nowym prezesem Mokate

Adam MokryszOd 1 stycznia 2016 roku Marek Tarnowski, po 15-letnim okresie sprawowania swojej funkcji, przestaje być Prezesem Zarządu i CEO Grupy Mokate i przechodzi do Rady Nadzorczej Spółki. Jego miejsce zajmie Adam Mokrysz, sukcesor rodziny właścicieli, czwarte pokolenie w istniejącej nieprzerwanie od 1927 roku rodzinnej firmie Mokate.

Grupa firm Mokate jest jednym z niewielu przykładów lokowania z sukcesem polskich marek za granicą. Kawy Mokate i herbaty Loyd są istotnymi markami swoich kategorii niemalże we wszystkich krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od Pribałtyki po Bałkany. Firma, oprócz dwóch zakładów produkcyjnych w Polsce, posiada również własną fabrykę kawy w Czechach, a także spółki logistyczne i sprzedażowe prawie we wszystkich krajach naszej części Europy. Od wielu lat Mokate legitymuje się stałym wzrostem skonsolidowanej wartości sprzedaży sięgając obecnie prawie 900 mln PLN.

Adam Mokrysz jest doktorem ekonomii, absolwentem Uniwersytetu Londyńskiego oraz IMD w Lozannie. Przez ostatnie lata pracował jako członek zarządu Mokate odpowiadając za międzynarodowy rozwój Grupy.

Mokate to wzór sukcesu polskiej firmy rodzinnej. W kierownictwie pracuje cała rodzina właścicieli. Rodzice – Teresa i Kazimierz Mokrysz, są członkami Rady Nadzorczej, aktywnie angażując się w codzienne życie firmy. Córka właścicieli, Sylwia Mokrysz, jest członkiem zarządu i kieruje marketingiem Mokate. Żona Adama natomiast, Katarzyna Mokrysz, odpowiada za rozwój i tworzenie nowych produktów.

Mokate

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.