Stokrotka przejmuje 9 lokalizacji sieć sklepów Mix

Stokrotka Supermarket7 grudnia 2015 sieć Stokrotka zawarła umowę ze spółką KOMBI-2 w Żorach prowadzącą sieć sklepów pod nazwą MIX.

Przedmiotem zawartej umowy jest przejęcie przez sieć Stokrotka 9 lokalizacji sieci MIX znajdujących się w miastach takich jak Żory, Jastrzębie Zdrój, Pszczyna, Knurów i Czeladź. Średnia wielkość przejmowanych sklepów wynosi około 350 mkw. Wszystkie z nich to lokalizacje o charakterze osiedlowym doskonale wpisujące się w aktualną strategię rozwoju spółki Stokrotka. Proces włączania sklepów do sieci Stokrotka rozpocznie się w drugiej połowie stycznia 2016 roku.

Podpisana umowa jest wynikiem prowadzonych przez Stokrotkę działań rozwojowych ukierunkowanych oprócz rozwoju organicznego, na nabywanie od innych przedsiębiorców funkcjonujących już na rynku lokalizacji. Jest to druga taka transakcja przeprowadzona w bieżącym roku. W ramach pierwszej z nich Stokrotka włączyła do swojej sieci 19 lokalizacji przejętych od spółek FRAC.

W związku z rosnącym zainteresowaniem przedstawicieli polskiego handlu taką formułą wychodzenia z rynku detalicznego, spółka Stokrotka będzie aktywna w obszarze przejmowania lokalizacji, jak i nabywania mniejszych podmiotów detalicznych, co powinno przełożyć się na jeszcze większą ilość nowych Stokrotek.

Obserwowane w bieżącym okresie tempo rozwoju jest rekordowym w historii sieci. Aktualnie Stokrotka ma już 321 sklepów, z czego 71 zostało otworzonych od początku 2015 roku. Znacznemu przyspieszeniu uległo również tempo rozwoju sklepów w formacie franczyzowym.

Stokrotka

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.