Maspex Wadowice przejmuje wybrane aktywa Agros-Nova m.in. marki Łowicz, Krakus i Kotlin

Agros-NovaW dniu 18 grudnia b.r. AN International 2 S.a.rl. oraz Agros Nova AB, będący właścicielami Grupy Agros Nova podpisały wstępną umowę z Grupą Maspex Wadowice na sprzedaż wybranych aktywów Grupy.

W wyniku transakcji do Grupy Maspex Wadowice dołączą dwa zakłady produkcyjne – Łowicz i Wąsosz – oraz takie marki, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt. W Grupie Agros-Nova pozostanie zakład i centrum logistyczne w Tymienicach oraz marki: Fortuna, Garden i Pysio.  Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Marek Sypek, Prezes Zarządu Grupy Agros Nova:

W ciągu najbliższych miesięcy będziemy poszukiwać możliwości akwizycji podmiotów na polskim rynku w celu dołączenia ich do Agros-Nova Soki lub też możliwości sprzedaży spółki do inwestora branżowego w celu zapewnienia dalszego rozwoju markom Fortuna, Pysio i Garden oraz zapewnienia kontynuacji zatrudnienia pozostałym w Grupie pracownikom. Po blisko 5-letniej obecności funduszu IK Investment Partners, jako właściciela Agros-Nova, przeprowadzeniu pełnej restrukturyzacji oraz relaunchu strategicznych marek, sprzedaż do inwestora branżowego, jakim jest Maspex, to w pełni naturalny krok. Agros potwierdził swoją siłę i dynamikę na rynku i jestem przekonany, że pracownicy, marki oraz fabryki będą się świetnie rozwijać w nowej strukturze właścicielskiej zarządzanej przez Grupę Maspex. Szczególnie ze względu na naszych pracowników jestem zadowolony z tej transakcji.

Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex Wadowice:

Od wielu lat pracowaliśmy nad realizacją przejęcia, które w sposób jakościowy zwiększyłoby skalę naszego biznesu. Nasza praca i cierpliwość zostały w końcu nagrodzone. Grupa Agros Nova to bezdyskusyjnie jedna z najsilniejszych firm spożywczych w tym kraju, która wniesie olbrzymi dorobek do naszej spółki – wartościowe i silne marki oraz co dla nas bardzo ważne także – profesjonalny zespół pracowników, który wypracował tak dobrą pozycję rynkową tej firmy.

Nasza oferta obejmuje wizję wspólnego działania z zapewnieniem dalszego rozwoju tej spółki, jak również jej pracowników.

Do grupy biznesowej Agros-Nova należą znane marki: Łowicz, Fortuna, Garden, Tarczyn, Pysio, DrWitt, Karotka, Krakus, Kotlin, Włocławek. Spółka posiada trzy zakłady produkcyjne. Zatrudnia ok. 1880 osób.

Agros-Nova

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.