Grupa Colian otwiera nowy zakład w Bydgoszczy

19 września Grupa Colian oficjalnie otworzyła nowy zakład. Nowoczesny kompleks produkcyjny, zlokalizowany w Bydgoszczy, wyposażono w innowacyjne linie produkcyjne. Inwestorem nowego obiektu jest Colian Centrum Logistyczne sp. z o.o., podmiot zależy w blisko 100 proc. od spółki Colian Holding SA.

Podczas uroczystości otwarcia zaprezentowano obiekt oraz zorganizowano jego zwiedzanie. Zakład, zlokalizowany w Bydgoszczy przy ul. Srebrnej 22, to największy zakład produkcyjny w Grupie. W kompleksie o łącznej powierzchni ok. 22.000 m2 będą wytwarzane sztandarowe produkty firmy: wafle Familijne, ciastka Jeżyki, bakalie w czekoladzie Jutrzenka, żelki Akuku!, a także galaretki i wyroby świąteczne. Możliwości wytwórcze nowego obiektu kształtują się na poziomie blisko 30.000 ton rocznie. Zakład dysponuje nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, w tym linią do produkcji wyrobów mogulowych, wytwarzającą 2 tony żelków i galaretek na godzinę.

Nowo otwarty zakład produkcyjny Grupy Colian to nowoczesny kompleks produkcyjny, dysponujący innowacyjnymi liniami technologicznymi i w pełni zautomatyzowanymi systemami pakowania. Decyzja o jego uruchomieniu została podyktowana chęcią wprowadzenia na rynek unikalnych produktów.

– wyjaśnia Bogusław Rząd, Prezes Colian Centrum Logistyczne sp. z o.o.

Zakład produkcyjny w Bydgoszczy stworzy nowe perspektywy rozwoju firmy Colian. Obiekt znacząco zwiększy nasze moce produkcyjne w kategorii innowacyjnych wyrobów, a także umożliwi wzrost efektywności produkcji. Jego budowa wpisuje się w strategię Grupy Colian, zakładającą stworzenie silnej organizacji, oferującej wysokiej jakości markowe produkty.

– dodaje Jan Kolański, Prezes Zarządu Colian Holding SA.

Zakład Colian Centrum Logistyczne został zbudowany nakładem ponad 60 mln zł. Inwestycja została objęta wsparciem finansowym Unii Europejskiej w wysokości 23 mln 558 tys. zł w ramach Działania  4.4. Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Colian

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.