Abpol Company Polska wprowadza własną linię prezerwatyw

You&Me PrezerwatywyAbpol Company Polska S.A., Spółka zajmująca się dystrybucją produktów FMCG, która jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia br., wprowadziła dzisiaj do sprzedaży nową, własną markę prezerwatyw You&Me. Prezerwatywy będą idealnym uzupełnieniem obecnej oferty handlowej, a jednocześnie pozwolą wygenerować odpowiednio wysokie marże.

Abpol posiada bardzo duże doświadczenie na rynku prezerwatyw. Z ogromnym powodzeniem wprowadził prawie dekadę temu markę prezerwatyw Rosetex, która zdobyła ponad 20% udziału w rynku. Czynnikami, które zadecydowały o takim sukcesie było sprawne zarządzanie produktem oraz skuteczne prowadzenie działań marketingowych. W 2010 roku Spółka podpisała umowę sprzedaży marki Rosetex firmie SSL Healthcare International – właścicielowi marki Durex.

Spółka bardzo dokładnie zbadała oczekiwania konsumentów. Przygotowano produkty dedykowane dla ludzi młodych, dające im bezpieczeństwo, wysoką jakość oraz dodatkowe doznania. Wszystkie te cechy połączono z bardzo modnym designem opakowań i rozsądną ceną, akceptowalną przez młodych konsumentów.

– mówi Olgierd Wejner, Dyrektor Generalny Abpol Company Polska S.A.

Spółka przy dystrybucji nowej marki chce wykorzystać posiadaną wiedzę oraz kontakty handlowe. Kanałami dystrybucji nowych produktów będą m.in. stacje benzynowe i saloniki prasowe, czyli tzw. „rynek convenience”, sklepy ogólnospożywcze oraz sieci handlowe. W ciągu 3 lat planowane jest osiągnięcie przez Abpol minimum 10% udziału w rynku prezerwatyw, który należy do stabilnych, a jego wartość szacowana jest w Polsce na około 150 mln zł rocznie w cenach detalicznych brutto.

W chwili obecnej rynek prezerwatyw jest praktycznie podzielony pomiędzy dwóch graczy: firmę Reckitt Benckiser (właściciel marki Durex) oraz Ansell (właściciel marki Unimil i Skyn). Obaj gracze mają razem ponad 90% udziału w rynku i koncentrują się na produktach premium, których cena na półce przekracza zwykle 10 zł. Abpol chce zaproponować produkt dla młodych konsumentów, wchodzących dopiero na rynek, szukających dobrego produktu, ale niemających jeszcze zbyt dużej siły nabywczej.

– podsumowuje Wejner.

Strategia rozwoju Emitenta oparta jest na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest rozwój dystrybucji produktów FMCG w dotychczasowych kanałach sprzedaży oraz poszukiwanie nowych możliwości sprzedażowych tych produktów. Drugim natomiast jest tworzenie nowych, własnych linii produktów oraz marek własnych, a także i ich dalsza rozbudowa.

Abpol Company Polska

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.