Trzy limitowane edycje Johnnie Walker na święta

Jedna z najpopularniejszych whisky na świecie, a zarazem jedna z najlepiej rozpoznawalnych zagranicznych marek luksusowych wśród alkoholi – Johnnie Walker, wprowadza wyjątkowe limitowane edycje wariantów Black i Blue Label, które trafią do sprzedaży w okresie przedświątecznym. Będą to Johnnie Walker® Double Black™, Johnnie Walker Black Label Jasper Goodall F13 Limited Edition i Johnnie Walker® Blue Label™ Porsche Design.

Zbliżające się Święta to najlepszy moment, by obdarować bliskich czymś naprawdę wyjątkowym. Takim prezentem może być bez wątpienia podróż do pełnego niezapomnianych smaków, zapachów i wrażeń świata whisky, która z roku na rok jest coraz bardziej doceniana przez Polaków. Aż 53 proc. konsumentów deklaruje, że dokonuje zakupu whisky właśnie z myślą o prezencie. Johnnie Walker marka numer jeden szkockich whisky na świecie, przygotowała z tej okazji dwie limitowane edycje popularnej Johnnie Walker® Black Label™: Double Black™ i Jasper Goodall F13 Limited Edition. Szczególnie wymagającym konsumentom marka zaproponuje unikalną serię Johnnie Walker® Blue Label™ zaprojektowaną przez Porsche Design Studio, której w Polsce pojawi się tylko 500 sztuk.

Dla koneserów intensywnego smaku Johnnie Walker® Double Black™

Ten wariant przeznaczony jest szczególnie dla miłośników charakterystycznego i głębokiego smaku whisky. Nowa mieszanka jest jeszcze bardziej intensywna. Rezultat ten uzyskano dzięki kupażowi najlepszych whisky typu single malt o bardzo wyrazistym smaku, produkowanych na zachodzie Szkocji. Został on wzmocniony przez dodanie whisky o specyficznej torfowej nucie smakowej oraz poprzez wybranie tylko takich destylatów, które leżakowały bardzo długo w dębowych beczkach. Dojrzałość smaku i jego charakterystyczne „przydymienie” zostało podkreślone ciemniejszą butelką oraz etykietą z tłoczonym rysunkiem dębowych słojów.

Johnnie Walker® Double Black™ jest symbolem pionierskiego ducha marki i jej ponad 190 letniego zaangażowania w dostarczanie konsumentom rozbudowanych, odważnych i intensywnych smaków.

– powiedział Michał Groniewski, Senior Brand Manager Whisky w firmie Diageo Polska.

W Polsce Johnnie Walker® Double Black™ będzie dostępny w sprzedaży, w limitowanej edycji 5000 butelek, od początku listopada 2012, sugerowana cena detaliczna to 135 zł.

Dla poszukiwaczy ducha Whisky Jasper Goodall F13 Limited Black Label™ Edition

Kolekcjonerska butelka w limitowanej serii powstała we współpracy z Jasperem Goodallem – jednym z najbardziej wpływowych artystów grafików w ostatnim dziesięcioleciu. Goodall zreinterpretował na nowo słynne logo Striding Man’a czyli tzw. Kroczącego Gentelmana. Rysunek naszkicowany ołówkiem na serwetce w 1908 roku, podczas spotkania braci Walker z rysownikiem i karykaturzystą Tomem Brownem, do dziś symbolizuje filozofię marki Keep Walking, która promuje pasję, odwagę i wytrwałe dążenie do wyznaczonych celów.

Jasper Goodall projektując butelkę zainspirował się historią, która zasłyszał wiele lat temu, podczas podróży po Szkocji. Według legendy, alkohol ulatniający się podczas leżakowania whisky jest daniną dla aniołów i świętego Andrzeja, będącego patronem Szkocji. Dlatego mówi się, że właśnie nad Szkocją unoszą się najweselsze anioły na świecie.

Pomyślałem, że byłoby wspaniale zwizualizować tę historię. Chciałem także uchwycić elementy smaku Johnnie Walker® Black Label™, jej gładkość, miękkość i ciepło złota – powiedział artysta.

Johnnie Walker Black Label Jasper Goodall F13 Limited Edition będzie dostępna w sprzedaży w wybranych sklepach od początku listopada, w sugerowanej cenie detalicznej 115 zł.

Dla kolekcjonerów najcenniejszch okazów Johnnie Walker® Blue Label™ Porsch Design

Zaprojektowana przez Porsche Design Studio limitowana kolekcja Johnnie Walker® Blue Label™ zachwyci niejednego konesera whisky i miłośnika designu. Globalna współpraca pozwoliła w niespotykany dotąd sposób połączyć wyjątkową kompozycję najrzadszej i najbardziej aksamitnej whisky sygnowanej Johnnie Walker z kunsztem jednego z najbardziej ekskluzywnych domów projektowych na świecie.

Pierwsza odsłona współpracy dwóch kultowych marek miała miejsce w 2011 roku. W tym roku, zestawom unikatowych upominków sygnowanych Johnnie Walker® Blue Label™ Porsche Design, nadano jeszcze bardziej luksusową i funkcjonalną oprawę. Kluczowym elementem kolekcji jest indywidualnie numerowana butelka Johnnie Walker® Blue Label™, dostępna w trzech wariantach opakowań: Carton, Chiller i Mini Cube.

Chiller kryje w sobie butelkę Johnnie Walker® Blue Label™ zamkniętą w kasetce wykonanej z wyrafinowanej ciemnogranatowej skóry i szczotkowanego tytanu, natomiast jej górna cześć służy, jako cooler do lodu. Mini Cube dodatkowo wyposażony jest w chłodziarkę do lodu, szczypce ze stali nierdzewnej, oraz cztery kryształowe szklanki. Do stworzenia zestawów posłużyły materiały najwyższej jakości.

Stworzyliśmy gamę luksusowych produktów idealnie nadających się na prezent. Każdy element kolekcji jest stworzony z myślą o czerpaniu jak największych satysfakcji degustowania Johnnie Walkier® Blue Label™.

– powiedział Michał Groniewski, Senior Brand Manager Whisky w firmie Diageo Polska.

W Polsce limitowana kolekcja Johnnie Walker® Blue Label™, zaprojektowana przez Porsche Design Studio, będzie dostępna w wybranych sklepach od początku listopada 2012 roku.  Na naszym rynku pojawi się jej zaledwie 500 sztuk. Więcej informacji jest dostępnych na profilu marki www.facebook.com/HouseOfWalkers

Johnnie Walker

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.