Rozmowa z Ryszardem Czechem – szefem produkcji firmy Staropolanka

Staropolanka

fot. Staropolanka

Zbliżają się wakacje i coraz częściej słychać porady by w tym okresie pić jak najwięcej i nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.

Rzeczywiście o konieczności uzupełniania płynów mówi się najczęściej w okresie letnim a z powodu panujących temperatur rośnie spożycie wody. Rzadko kiedy jednak zwraca się uwagę na to, że istotne jest nie tylko ile pijemy, ale również co pijemy. Organizm potrzebuje nie tylko wody. Musimy uzupełniać również substancje mineralne niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu.

Staropolanka ma w swojej ofercie wody mineralne. Czym różnią się one od innych dostępnych na rynku?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie wody sprzedawane w sklepach to wody mineralne. Są wśród nich takie, które zawierają jedynie śladowe ilości minerałów. W przypadku naszych wód stopień ich zmineralizowania jest zróżnicowany. Staropolanka 2000 ma swoisty stosunek anionów i kationów. Można ją polecić każdemu kto w sposób optymalny chce zadbać o swój organizm. Doskonałą propozycją jest też Wielka Pieniawa, która między innymi pomaga regulować problemy trawienne i może być profilaktycznie stosowana przy wielu schorzeniach.

Różny stopień zmineralizowania wiąże się z kilkom  ujęciami wód. Ile ujęć i rozlewni posiada obecnie Staropolanka?

Nasze wody pochodzą z czterech różnych źródeł a najstarsze z nich „Pieniawa Józef” działa nieprzerwanie od ponad 100 lat. Posiadamy trzy rozlewnie, z których dwie mieszczą się w Polanicy a jedna w Jeleniowie koło Kudowy Zdrój. Każdego dnia w sumie opuszcza je kilkaset tysięcy butelek wody. Woda jest czerpana z różnych głębokości. Dla przykładu nasze najgłębsze ujęcie ma blisko 300 metrów i powstaje z niego Staropolanka 2000.

Czyli naprawdę naturalne zdrowie z serca gór, ale na co poza unikalnym składem mineralnym można liczyć sięgając po Staropolankę.

Na bazie naszych wód mineralnych produkujemy również wody smakowe. Mają one delikatny posmak owoców są niskokaloryczne i cieszą się ogromnym powodzeniem wśród klientów.

 

Informacje o firmie:

Właścicielem marki „Staroplanka” jest Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. z siedzibą w Polanicy-Zdroju. Jedną z działalności firmy jest  produkcja naturalnych wód mineralnych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie k. Kudowy-Zdroju.  Staropolanka to naturalna woda mineralna o najwyższych walorach smakowych. Wody sygnowane marką „Staropolanka” i „Wielka Pieniawa” od lat znane są i doceniane na polskim i europejskim rynku.

Staroplanka

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.