Puszka, a ekologia w PepsiCo

Logo programu Recal PepsiCo Ball

fot. PepsiCo

Puszka do napojów – lekka, wygodna, ale również przyjazna środowisku. To właśnie ona jest przedmiotem kampanii edukacyjnej skierowanej do pracowników PepsiCo. Pomysłodawcami akcji są: producent puszek do napojów – firma Ball Packaging Europe oraz Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach Recal.

Celem kampanii edukacyjnej jest podniesienie poziomu wiedzy na temat korzyści płynących z używania i recyklingu aluminiowych puszek do napojów. Kampania rozpoczęła się wewnętrznymi spotkaniami wiedzowymi Morning Braining Coffe i potrwa 3 miesiące. Częścią działań będzie konkurs plastyczny prezentujący korzyści płynące z odzysku tego cennego opakowania.

Edukacja recyklingowa jako element kampanii promocyjnej jest oznaką odpowiedzialności społecznej i ekologicznej firmy PepsiCo. Tego typu programy prowadzone na świecie mają na celu ochronę środowiska, jak też zwiększenie świadomości społecznej o konieczności odzyskiwania surowców wtórnych.

– mówi Monika Sońta, specjalista ds. komunikacji wewnętrznej i CSR w PepsiCo.

Program kampanii jest bogaty – uczestnicy mogą poznać historię puszki do napojów, zagadnienia związane z ochroną środowiska, w tym z recyklingiem, wpływem puszek na środowisko oraz najbardziej innowacyjne technologie stosowane w produkcji puszek do napojów. Jednym z zastosowanych narzędzi są tzw. pigułki wiedzowe, za pomocą których pomysłodawcy w zwięzły i przystępny sposób przekazują komunikaty merytoryczne. Efektem kampanii ma być wykształcenie w pracownikach koncernu codziennych postaw proekologicznych związanych z segmentem napojów, polegających m.in. na selekcjonowaniu opakowań nie tylko w pracy, ale również we własnym domu.

Współpracujemy z PepsiCo na płaszczyźnie biznesowej – teraz mamy okazję tę współpracę rozszerzyć przeprowadzając razem kampanię edukacyjną dla pracowników PepsiCo. Jako pomysłodawca kampanii Ball Packaging Europe ma ogromną wiedzę o ekologicznych aspektach coraz popularniejszego opakowania, jakim jest puszka do napojów, dlatego dobrze, że możemy się nią podzielić.

– mówi Tomasz Janowski, Regional Sales Manager of North-East Europe z firmy Ball Packaging Europe.

Patronem merytocznym kampanii jest fundacja na rzecz odzysku aluminiowych puszek po napojach – Recal, której prezes Jacek Wodzisławski wygłosił prelekcję w trakcie spotkania Morning Braining Coffee otwierającego kampanię. Słuchacze mieli możliwość zapoznania się z poziomem recyklingu puszek aluminiowych. Jacek Wodzisławski przedstawił również sposoby i możliwości proekologicznych zachowań w życiu codziennym wraz z korzyściami z nich płynącymi.

PepsiCo

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Ball Packaging Europe, Eco, Eko, Ekologia, Monika Sońta, Napoje w puszce, Pepsi, PepsiCo, Recal
Pepsi Dream Team
Wojtek Szczęsny i inne gwiazdy sportu w najnowszym spocie Pepsi

„Kick in the mix” to najnowsza globalna kampania marki Pepsi, która łączy w sobie elementy futbolu, muzyki i orzeźwienia. Akcji...

Zamknij