Polmlek wprowadza Mleko Łagodne dedykowane osobom z nietolerancją laktozy

Mleko Łagodne PolmlekPolmlek wprowadza na rynek specjalistyczny i rygorystycznie przebadany produkt jakim jest ŁAGODNE  mleko – o obniżonej o 80 % zawartości laktozy. Badania naukowe wykazały bardzo dobrą akceptację mleka ŁAGODNEGO przez osoby, u których występuje nietolerancja ze strony układu pokarmowego.

Mleko dostarcza znaczne ilości pełnowartościowego, dobrze przyswajalnego białka zwierzęcego, jest doskonałym źródłem składników mineralnych, zwłaszcza wapnia i witamin z grupy B. Nietolerancja laktozy, nie musi oznaczać rezygnacji ze spożywania mleka, ponieważ problem dotyczy tylko jednego jego składnika – laktozy.

Mleko UHT ŁAGODNE z obniżoną o 80% zawartością laktozy, jest produktem lekkostrawnym, łatwo przyswajalnym i doskonale tolerowanym przez osoby cierpiące na nietolerancję laktozy. Należy szczególnie podkreślić, że wartość obniżonej laktozy – o 80 %  – jest wartością optymalną dla osób z problemem nietolerancji pokarmowej jednocześnie nadal, ze względu na skład i składniki ŁAGODNE jest  mlekiem. Jego smak jest lekko słodszy od zwykłego mleka, dlatego doskonale komponuje się z ulubioną kawą, herbatą czy kakao. Zawartość tłuszczu w produkcie wynosi 2%.

Mleko ŁAGODNE do czasu otwarcia nie wymaga przechowywania chłodniczego. Delikatnie kremowa barwa mleka i jego słodszy smak są naturalnym jest naturalnym efektem rozłożenia laktozy a cukry proste – gluzkozę i galaktozę. Długi okres przydatności do spożycia uzyskano dzięki najwyższej jakości surowca, błyskawicznej sterylizacji i aseptycznemu pakowaniu w sześciowarstwowe kartony.

Dzięki swoim właściwościom zdrowotnym Mleko ŁAGODNE zyskało pozytywne opinie instytucji żywieniowych i jest szczególnie polecane dzieciom i osobom dorosłym z nietolerancją laktozy. To także wyśmienita propozycja dla wszystkich smakoszy ceniących sobie produkty o doskonałym smaku i jakości.

Mleko UHT ŁAGODNE 1 litr dostępne jest w opakowaniu kartonowym z dozownikiem. Zawartość tłuszczu wynosi 2 %.

Polmlek

1 koment.

  • 23 wrz 2021 | URL komentarza | Odpowiedz

    To chyba to mleko nie było zbyt długo na rynku, bo nigdy się z nim nie spotkałam.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.