FRUGO nokautuje konkurencję

Wszystkie smaki Frugo

fot. FoodCare

Jak można wyczytać na stronie firmy FoodCare odnośnie napoju FRUGO, dane AC Nielsen nie pozostawiają złudzeń: FRUGO w okresie luty – marzec br. zostało niekwestionowanym liderem kategorii napojów sprzedawanych w szklanych butelkach z udziałami ponad 60 procent. Jednocześnie udziały dotychczasowego lidera obniżyły się z 51 do 15 procent, co oznacza ponad trzykrotny spadek w okresie 6 miesięcy!

Od momentu pojawienia się na rynku na przełomie czerwca i lipca 2011 r. FRUGO konsekwentnie budowało pozycję lidera swojej kategorii. Już dane z sierpnia i września ub.r. wskazują, że do FRUGO należała ponad 1/3 rynku, na przełomie roku przejęło ponad połowę kategorii. Dane z lutego i marca pokazują, że sprzedaż FRUGO to 63,38 procent kategorii napojów w szkle, a tym samym nokaut dla konkurencji: dotychczasowemu liderowi zestawienia udało się zająć zaledwie 15,55 procent rynku.

Rośniemy, bo chcą tego nasi konsumenci, młodzi ludzie, których zachwyca mocno owocowy smak, niepowtarzalne kolory i maksymalne orzeźwienie, jakie przynosi ze sobą każdy łyk FRUGO. To oni stanowią największą i najsilniejszą grupę fanów FRUGO i to już od pierwszego dnia jego powrotu na rynek. Mając takie wsparcie jesteśmy spokojni o naszą markę: miliony osób identyfikujących się z filozofią FRUGO – totalnym luzem, radością, zabawą i pozytywnym szaleństwem bez żadnych ograniczeń – stanowią o jej niewątpliwym fenomenie i sile. A niezależne dane to jedynie potwierdzają.

– powiedziała Paulina Włodarska, Dyrektor Marketingu firmy FoodCare.

Za FRUGO stoi również przemyślana i konsekwentnie realizowana strategia sprzedaży, promocji i marketingu napoju, oparta na precyzyjnym odtworzeniu produktu sprzed lat. Dzięki niej FRUGO naprawdę jest i może być tylko jedno. Ma swój absolutnie niepowtarzalny oryginalny charakter, dlatego nie ma i nie będzie na rynku napoju, który miałby szansę z nim konkurować. Bo FRUGO to nie tylko napój, FRUGO to styl życia!

FoodCare

3 koment.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w FoodCare, Frugo, Napój owocowy, Napoje, Paulina Włodarska
4MOVE Izotonik
4MOVE – pierwszy polski izotonik ze stewią i w nowej butelce

Marka 4MOVE już od czasu swojego rynkowego debiutu przed niespełna dwoma laty ma stale rosnące grono wiernych konsumentów, którzy w...

Zamknij