Smaki nostalgii w nowej kampanii sieci Kaufland

Kaufland NostalgiaKaufland rusza z nową kampanią 360 pod nazwą „Smak nostalgii w Kauflandzie”, w której zabiera klientów w beztroskie lata dziewięćdziesiąte. Odwołując się do pozytywnych emocji i skojarzeń, jakie budzi epoka sprzed trzech dekad, Kaufland chce przyciągnąć różne pokolenia, przypominając klasyki i ówczesne trendy, które wszyscy kochamy i do których z nostalgią lubimy wracać.

Dzięki takiemu podejściu, Kaufland, czerpiąc z autentyczności, prawdziwych historii i znanych sposobach na radzenie sobie z różnymi aspektami codzienności, przeprowadza nas przez świat, który jest esencją tego, co najlepsze w latach 90. Kampania powstała w oparciu o nowe pozycjonowanie oraz podejście do marki jako „love brand”.

Obserwując trendy i otaczający nas świat, zauważyliśmy, że chętnie wracamy do lat 90. Moda tamtych lat jest z nami już od kilku sezonów, inspiracje widoczne są też w designie i projektach wnętrzarskich. Wracają także dania kuchni polskiej oddające smaki dzieciństwa, ale w odświeżonej formie. Z jednej strony chcemy być zawsze na bieżąco z wydarzeniami i nowościami, ale z drugiej strony tęsknimy za tym, co nam znane i proste. Stąd pomysł na kampanię oddającą to, co najlepsze w latach 90. Chcemy referować do pozytywnych wydarzeń, do klimatu beztroski oraz produktów, które w tamtych czasach pojawiły się na rynku i nadal są dostępne w sprzedaży, także u nas.

– mówi Marta Rumak, dyrektor działu digital w Kaufland Polska.

Od 4 lipca będzie można zobaczyć kolorowe spoty w mediach społecznościowych, a w nich 5 bohaterów przenoszących się do lat 90. Kanały marki zabłysną kreacjami rodem z kolorowych czasopism, angażującymi formatami w stylu teleturniejów oraz typowymi dla tego okresu odwołaniami do aktywności takich jak zabawa na ośce czy słuchanie muzyki disco. Do kampanii Kaufland zaangażuje również influencerów, którzy wesprą zasięgowo przewidziane aktywacje konsumenckie i konkursy. Kto by nie chciał wygrać lśniącego ortalionu w klimacie z tamtych lat?

Kaufland

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.