Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę? Wyniki ankiety

Niedziele handlowePrzegląd Handlowy przeprowadził ankietę pt.: „Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?” wśród swoich użytkowników. Wyniki są jednoznaczne i zdecydowanie wskazują na to, że Polacy chcą przywrócenia handlu w niedzielę. Szczegóły poniżej.

W okresie grudzień 2023 – maj 2024 (pół roku) w naszym serwisie przeprowadziliśmy sondę, w której zapytaliśmy naszych czytelników czy chcą, aby rząd przywrócił wolny handel w niedziele.

Wyniki mówią same za siebie: aż 73% osób jest za niedzielami handlowymi!

Poniżej prezentujemy rozkład głosów oddanych przez czytelników Przeglądu Handlowego.

Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?

  • Tak (73%, 303 głos.)
  • Niech zostanie tak, jak jest teraz (15%, 62 głos.)
  • Nie (12%, 49 głos.)

Wszystkich głosów oddanych w ankiecie: 414.

Przywróćmy niedziele handlowe

Pytanie w ankiecie może wydawać się zbyt ogólne, ale taki właśnie był zamysł. Chodzi o przywrócenie handlu w niedzielę, czyli o powrót sytuacji przed wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele. Nie wdawaliśmy się w różne, proponowane przez partie polityczne warianty typu: dwie niedziele handlowe w miesiącu, handlowa niedziela co dwa tygodnie, itd. Pominęliśmy także proponowane podwyżki dla sektora handlowego za pracę w niedzielę, gdyż skupiliśmy się na clou problemu, czyli całkowitym przywróceniem handlu we wszystkie niedziele.

Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?Czy wyniki ankiety są zaskakujące? W naszej ocenie nie, gdyż od czasu wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, otrzymywaliśmy liczne wiadomości od czytelników w tej sprawie, którzy prosili nas o poruszenie tego tematu. Zakaz handlu w niedziele od samego początku budził kontrowersje i wywoływał gorące dyskusje zarówno wśród konsumentów, jak i przedsiębiorców. Wiele osób wskazywało na utrudnienia w codziennym życiu, a także na straty ekonomiczne, które ponoszą sklepy i centra handlowe.

Przywrócenie handlu w niedzielę nie jest tylko kwestią wygody dla konsumentów, ale również szansą na poprawę sytuacji ekonomicznej wielu małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały z powodu ograniczeń. Otwarcie sklepów w niedzielę może przyczynić się do wzrostu obrotów i stworzenia nowych miejsc pracy.

Temat ten będziemy kontynuować, analizując zarówno ekonomiczne, jak i społeczne aspekty przywrócenia handlu w niedzielę. Zapraszamy do dalszej dyskusji i śledzenia naszych publikacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.