Nowe marki własne Empiku – kawy Wild Drop i herbaty Dulcis Arte

Oferta Empiku stale się poszerza i nie chodzi tu tylko o nowe tytuły książkowe, artykuły do wystroju wnętrz czy gadżety elektroniczne, a o nowe marki własne w segmencie delikatesów. Do sprzedaży trafiły właśnie wyjątkowe produkty, które powstały we współpracy z polskimi, rzemieślniczymi firmami. Aromatyczną kawę Wild Drop oraz kolekcję starannie wyselekcjonowanych herbat liściastych Dulcis Arte znajdziesz w wybranych salonach Empik oraz na Empik.com.

Brazylijska kawa rzemieślniczo wypalana w Polsce

Kawa ziarnista Wild Drop 100% Arabika BrazyliaPrzelewowa, z ekspresu ciśnieniowego, kawiarki a może z aeropressu – niezależnie od tego,w jaki sposób przygotowujesz swoją kawę, najważniejsze są wykorzystywane do tego ziarna. Empik zaprosił do współpracy znaną kawoszom palarnię Coffee and Sons, by stworzyła mieszankę o łagodnym smaku, która pasuje do różnych sposobów parzenia. Kawa Wild Drop to starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości ziarna dwóch odmian arabiki – z regionu Cerrado i Mogiana w Brazylii. Właśnie w tym rejonie żyją dzikie jaguary, co zainspirowało projektantów opakowania. Zielone ziarna wypalane są w Polsce metodą rzemieślniczą w klasycznym piecu Gothot, którego unikalny proces wypalania nadaje kawie głęboki smak i aromat.

Mieszkanka Wild Drop to połączenie dwóch odmian arabiki, które doskonale się uzupełniają, nadając kawie wyrazisty, czekoladowo-orzechowy smak. Dzięki wypalaniu w piecu, który wykorzystuje system ogrzewania ziaren gorącym powietrzem, kawa jest pozbawiona goryczy, za to ma wciąż wysoki poziom słodyczy. To uniwersalna mieszanka, która zasmakuje każdemu amatorowi dobrej kawy.

– mówi Daniel Ćwikła, założyciel rodzinnej palarni Coffee and Sons.

Kawa Wild Drop dostępna jest wyłącznie w wybranych salonach Empik oraz na Empik.com w cenie: 69,99 zł – kawa ziarnista, 1 kg, 27,99 zł – kawa mielona lub ziarnista, 250 g.

Rozsmakuj się w świecie herbat

Herbata zielona Dulcis Arte GunpowderDulcis Arte to herbaty premium stworzone we współpracy z polską marką Dworzysk. Na początek w ofercie Empiku pojawią się najpopularniejsze smaki herbat w Polsce.

English Breakfast to klasyczna herbata czarna o wyrazistym smaku i bursztynowej barwie. Jej charakter wynika z harmonijnej kombinacji czarnych herbat Ceylon ze Sri Lanki oraz Assam z Indii.

Earl Grey to harmonijne połączenie czarnej herbaty cejlońskiej i naturalnego aromatu bergamotki z dodatkiem niebieskich płatków chabra bławatka. Wyjątkowy smak herbaty bazowej jest efektem warunków klimatycznych panujących na plantacjach w górskich rejonach Sri Lanki.

Gunpowder to popularna od wieków chińska herbata zielona, która jest ceniona za swój wyjątkowy smak. Napar ma ziołowy i delikatnie cierpki smak oraz złocisty kolor. Dzięki niższej zawartości kofeiny można się nią delektować o każdej porze dnia.

Yunnan Jaśminowa to przykład wielowiekowej chińskiej tradycji łączenia herbaty zielonej z technikami aromatyzacji. Duże, złociste liście zielonej herbaty Yunnan, aromatyzowane kwiatami jaśminu i naturalnym aromatem jaśminowym, tworzą napar o delikatnie słomkowym zabarwieniu i orzeźwiającym, kwiatowym smaku.

Wszystkie herbaty Dulcis Arte są zapakowane hermetycznie w eleganckie puszki, dzięki czemu zachowują swoją świeżość i aromat na dłużej. Herbaty w cenie 24,99 zł dostępne są wyłącznie w wybranych salonach Empik oraz na Empik.com.

Empik

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.