Rapso – idealny olej do wiosennych dań

Olej rzepakowy RapsoWiosna to czas, gdy na talerzach coraz częściej goszczą sałatki ze świeżych warzyw. Delikatne liście sałaty i szpinaku, soczyste ogórki, pomidory, rzodkiewki, natka pietruszki oraz szczypiorek kuszą świeżością oraz pysznym smakiem, stanowiąc znakomitą alternatywę dla kalorycznej diety zimowej. Niezbędnym składnikiem warzywnej sałatki jest dressing, który pozwala apetycznie połączyć smaki. Do przygotowania tego prostego sosu doskonale nadaje się olej Rapso.

Olej rzepakowy Rapso jest wytwarzany metodą tłoczenia na ciepło, ze specjalnie wybranych ziaren. Nasiona rzepaku, pochodzące z kontrolowanych upraw wolnych od GMO, poddawane są wnikliwej selekcji, a następnie delikatnemu tłoczeniu. Proces produkcji przebiega w sposób naturalny, bez ekstrakcji. Fizyczna destylacja pozwala skutecznie oczyścić olej z wody, zanieczyszczeń oraz substancji zmętniających bez użycia żadnych środków chemicznych.

Uważny proces produkcji sprawia, że olej jest źródłem wielu cennych dla ludzkiego organizmu składników: zawiera ok. 60% kwasów oleinowych oraz 30% kwasu linolenowego. Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 pozytywnie oddziałują na układ nerwowy i pracę układu krwionośnego. Ma to duże znaczenie przy trosce o utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, umożliwiającej cieszenie się wiosennymi aktywnościami w plenerze. Równowaga nienasyconych kwasów tłuszczowych pomaga też we wzmacnianiu funkcji pamięciowych oraz poprawie zdolności koncentracji.

Ciemnozielona, szklana butelka zabezpiecza cenną zawartość przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych. Praktyczne opakowanie o pojemności 0,75 l zapewnia wygodę użytkowania i estetycznie prezentuje się na kuchennej półce, a co najważniejsze – jest przyjazne dla środowiska naturalnego.

Rapso to wysokiej jakości olej rzepakowy – neutralny w smaku i bez wyraźnego zapachu. Dzięki temu nie tylko doskonale komponuje się z wszystkimi typami sałatek, ale też stanowi znakomity dodatek do wszelkich potraw przygotowywanych w kuchni czy w ogrodzie. Ten uniwersalny olej posiada wysoki punkt dymienia, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowany jako składnik dań pieczonych, duszonych, grillowanych oraz smażonych w wysokiej temperaturze.

Sugerowana cena detaliczna: 13,99 zł.

***
Firma VOG Polska Sp. z o.o. powstała w 1994 roku, początkowo pod nazwą KRESTO-Polska. W 1999 pozyskała nowego właściciela VOG AG-austriackie przedsiębiorstwo z centralno-europejską kompetencją, własnymi spółkami w 7 krajach, doświadczeniem w produkcji win i oleju jadalnego, jak również w imporcie oraz w handlu produktami spożywczymi i przemysłowymi. Przedsiębiorstwo VOG Polska Sp. z o.o. spełnia również wymagania International Food Standard (IFS) na poziomie wyższym. Certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoką jakość produktów.

VOG Polska

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.