Google Workspace. Przekształcanie sposobu współpracy dla 263 tys. pracowników w 14 krajach w ramach jednej firmy

Transformacja cyfrowaJedna z 5 największych międzynarodowych marek spożywczych na świecie, obecna w 17 krajach – Auchan Retail, łącząca wszystkie formaty handlu detalicznego żywnością z 3778 punktami sprzedaży, takimi jak hipermarkety i supermarkety, przeszła transformację cyfrową. 

Dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań IT w postaci Google Workspace, które mają celu jeszcze lepsze usprawnienie pracy grupowej, pracowników często pracujących zdalnie oraz zarządzanie tak ogromną liczbą ludzi rozproszonych w wielu krajach, firma Auchan Retail usprawniła jakość pracy oraz zautomatyzowała wiele procesów między poszczególnymi działami. 

Auchan Retail jest 35. największym pracodawcą na świecie i zatrudnia ponad 350 tys. pracowników. 

Auchan Retail wybrał Devoteam na partnera IT

Devoteam doskonale rozumie wszystkie te wyzwania, ponieważ specjalizuje się w retailu i wdrażaniu rozwiązań digitalowych do biur, aby ułatwić pracę oraz kolaborację pracowników.

Korzyści Auchan Retail osiągnięte dzięki korzystaniu z Google Workspace

  • zapewnienie silnej tożsamości cyfrowej wszystkim swoim pracownikom,
  • zmiana kultury i sposobów współpracy,
  • usprawnienie współpracy między pracownikami firmy.

Nowoczesne narzędzia do współpracy, które usprawniają pracę w zespole Google

Google Workspace to pakiet inteligentnych aplikacji od Google, który w przeciwieństwie do ich darmowej wersji (Gmail oraz usługi Google) dedykowany jest firmom, oczekującym idealnego narzędzia do pracy grupowej oraz online.

Workspace Essentials obejmuje m.in. Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Ułatwiają one tworzenie plików i współpracę zespołom, które muszą pracować razem, nawet jeśli ich członkowie znajdują się w różnych oddziałach i strefach czasowych. 

Gdy Twój zespół musi być w kontakcie, Google Meet zapewnia bezproblemowe, proste i niezawodne rozmowy wideo. W rozmowie może brać udział nawet 150 użytkowników. Możesz też nagrywać spotkania wideo i udostępniać je na Dysku Google członkom zespołu, którzy nie mogli w nich uczestniczyć.

Dysk Google umożliwia przechowywanie i udostępnianie materiałów oraz uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego urządzenia. Zespoły mogą używać dysków współdzielonych, na których pliki należą do całego zespołu, a nie jednego użytkownika, dzięki czemu zawsze możliwy jest dostęp do właściwych plików.

Różnice między Google Workspace a Google Workspace Essentials

Google Workspace Essentials to nowa wersja Google Workspace, umożliwiająca integrację z innymi aplikacjami, np.: korzystanie z  aplikacji Google Workspace nawet, jeśli używa się z poczty w Outlooku, nie trzeba przenosić domeny co może trwać długie tygodnie. Z rozwiązania można zacząć korzystać w ciągu kilku godzin.

Dlaczego Devoteam?

Jesteśmy firmą, która z powodzeniem implementuje rozwiązania chmurowe dopasowane do potrzeb danej organizacji. Nasze portfolio zawiera wiele marek znanych na międzynarodowym rynku. Ostatnie miesiące wymusiły na większości firm zamknięcie biur i rozpoczęcie wykonywania pracy w sposób zdalny. Dzięki wdrożeniu narzędzi z pakietu Google Workspace firmy, z którymi współpracujemy, były w pełni gotowe na tę niespodziewaną sytuację. To sprawiło, że tryb ich pracy nie musiał przejść rewolucji, a pracownicy już w pierwszych dniach mogli pracować zdalnie.

– mówi Kacper Ptasiński, Services Manager Poland w Devoteam.

Transformacja cyfrowa

Funkcjonujemy w czasach ogromnych przemian. Wiele osób zarządzających firmami czy działami żyje w ciągłym stresie związanym ze zmianami, ponieważ nigdy dotąd nie było ich tak wiele i nie były wprowadzane takim tempie. Wystarczy odkryć potencjał w nowych technologiach i zastosować je z pożytkiem u siebie. Kluczem do ich implementacji jest wybranie odpowiedniego partnera IT, który wspomoże firmę w tym ważnym procesie. Dlatego też transformacja cyfrowa w firmach jest nieunikniona, jeśli chce się wyprzedzić konkurencję na rynku i stąd firmy decydują się na wdrożenia Google Workspace.

Nigdy nie jest za późno, aby zdecydować się na transformację cyfrową, dlatego najlepiej zrobić to właśnie teraz. Niezależnie od wielkości firmy zarówno wybór rozwiązania, sposobu migracji, jak i przeprowadzenia całego projektu wdrożeniowego jesteśmy w stanie wykonać zdalnie, dzięki czemu możemy pomóc każdej firmie odnaleźć się w nowej rzeczywistości także teraz.

– dodaje Kacper Ptasiński, Services Manager Poland.

Inne zalety Google Workspace Essentials: 

  • łatwość współpracy z dużymi, międzynarodowymi zespołami, które często mają zupełnie inny zakres obowiązków, niezrozumiały między działami, a zrozumienie jest kluczowe dla rozwoju firmy jako całości
  • integracja pomiędzy wszystkimi aplikacjami w pakiecie
  • praca online z pełnym zakresem opcji poszczególnych narzędzi

Wdrożenia cyfrowe tylko z najlepszymi

Zanim zacznie się korzystać z Google Workspace Essentials, najlepiej zasięgnąć porady od partnera Google, czyli do Devoteam: www.devoteamcloud.com – firmy, która ma ponad 10 lat doświadczenia w implementacji narzędzi Google u firm z branży retail. Devoteam specjalizuje się we wdrożeniach IT dla branży retail, o czym świadczy ogromna ilość ukończonych projektów. Szybka i skuteczna implementacja (w tym także online), szkolenia i treningi dla zespołów z wdrożonego narzędzia, doradztwo i wsparcie techniczne, miesięczne fakturowanie. Devoteam to także  specjaliści z największą liczbą certyfikatów googlowych.

Skontaktuj się z Devoteam, żeby już dziś przejść do chmury: pl.dt.all@devoteam.com

O Devoteam

Google Cloud Premier Partner, międzynarodowy lider w technologii Google Cloud z 3000 klientami w ponad 20 krajach. Devoteam ma status Managed Services Provider i zdobył 7 specjalizacji Google Cloud: Infrastructure, Machine Learning, Work Transformation – Enterprise, Application Development, Training Infrastructure, Training Data, Location-Based Services. W kwietniu 2020 Devoteam otrzymał tytuł Google Cloud Reseller Partner of the Year (EMEA).

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.