Ogólnopolska sieć sklepów Groszek z nowym logotypem

Nowy logotyp sklepu GroszekGroszek – jedna z największych w Polsce sieci sklepów franczyzowych, organizowana przez Grupę Eurocash – obchodzi właśnie swoje 20-lecie. Z tej okazji jej sklepy zyskają nowy logotyp, identyfikację wizualną i nową aranżację wnętrza. Sieć, licząca już ponad 1920 placówek, uruchomiła również nową aplikację dla konsumentów i system „Groszek POS” dla swoich franczyzobiorców, który pozwala m.in. na tworzenie spersonalizowanych promocji.

To kolejna z sieci organizowanych przez naszą Grupę, która w ostatnim czasie zmienia logotyp i wprowadza szereg nowych rozwiązań do sklepów, które mają podnosić ich konkurencyjność na dynamicznie zmieniającym się rynku handlu detalicznego. Stałe wsparcie w budowaniu przewag małych i średnich sklepów to niezmiennie misja całej naszej Grupy.

Jeśli natomiast chodzi o sam proces wdrażania nowej wizualizacji, to sukcesywnie będziemy ją wprowadzać do wszystkich Groszków w Polsce. Od razu natomiast otrzymają ją nowe sklepy, dopiero przystępujące do sieci. Aktualnie nową wizualizację można zobaczyć w dwóch sklepach Groszek – w Polichnie i Józefowie nad Wisłą, ale lada moment dołączą do nich kolejne placówki.

– mówi Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash.

Nowy logotyp i nowa wizualizacja

Sklep GroszekNowy logotyp sieci w pewien sposób nawiązuje do jego pierwotnej wersji. Charakterystyczna czerwona kropka, która wcześniej stanowiła część nazwy sieci w logotypie – znalazła się teraz przed nią.

Choć sklepy Groszek nadal będą zielono-żółto-czerwone, to zmieni się oklejenie witryn i kasetony. Zmianom ulegnie również aranżacja wewnątrz sklepów. Pojawią się w nich nowe regały z drewna buczynowego, oznaczenia regałów i stref promocji, co pozwoli w łatwy sposób znaleźć klientom poszukiwany produkt. Pojawi się również nowa aranżacja i dodatkowe oświetlenie specjalistycznych stoisk mięsnych, warzywnych i piekarniczych.

Zmiany widoczne są również w komunikacji samej marki Groszek. Sieć zyskała nowe hasło – „Groszek. Pełny zakupów. Pełny radości”.

Nowe technologie dla franczyzobiorców i konsumentów

Kolejną niespodzianką z okazji 20-lecia sieci jest wprowadzenie nowej aplikacji mobilnej dla konsumentów „Groszek”. Aplikacja pozwala na prosty i szybki dostęp do najnowszych ofert. Znajdą się w niej m.in. informacje o nowej gazetce sklepu, a także o promocjach cenowych
i wielosztukowych. Można też sprawdzić w niej godziny otwarcia wybranego sklepu i dostępne usługi. Pozwala ona również wysłać wiadomość bezpośrednio do sklepu, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub poprosić o zamówienie jakiegoś produktu na specjalną okazję. W sekcji „Przydatne linki” znajdują się informacje o konkursach na Facebooku sieci, czy nowych filmikach publikowanych na kanale YouTube. Aplikacja dostępna jest do pobrania w sklepach Google Play i App Store.

System „Groszek POS” to z kolei rozwiązanie dedykowane franczyzobiorcom. To mobilne oprogramowanie, które znacząco usprawnia obsługę klientów, zmniejsza kolejki i daje możliwość zdalnego zarządzania sklepem z każdego miejsca na świecie. Groszek POS umożliwia także obsługę ofert promocyjnych, np. możliwość promocji wielosztukowych.

20 lat obecności na rynku to dowód na to, że nasz model biznesowy się sprawdza, a sklepy Groszek dla wielu Polaków są miejscem pierwszego wyboru ze względu na swoją bliskość, szeroki asortyment i przyjazną atmosferę. Zaufało nam tysiące klientów i franczyzobiorców, i z całego serca im za to dziękujemy. Proponowane zmiany pozwolą budować przewagę konkurencyjną sklepów naszych franczyzobiorców i umożliwią jeszcze lepsze dopasowanie ich oferty do potrzeb lokalnych konsumentów. Ta możliwość oferowania produktów dostosowanych do konkretnych konsumentów zaopatrujących się w danym Groszku, to ich ogromna przewaga nad wielkopowierzchniowymi sklepami i sieciami, które oferują takie same produkty dla wszystkich, na terenie całej Polski.

– podkreśla Magdalena Pajor, Dyrektor ds. Sieci Franczyzowych.

***
Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben oraz Kontigo. W celu osiągnięcia skali odpowiedniej dla zapewnienia konkurencyjności swoich klientów, Grupa Eurocash rozwija również sieć własnych sklepów detalicznych.

Grupa Eurocash

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Eurocash, Franchising, Franczyza, Franczyza Eurocash, Franczyza Groszek, Groszek, Grupa Eurocash, Jacek Owczarek, Magdalena Pajor, Polskie sklepy, Sklepy franczyzowe
ODIDO
Dziesiąte urodziny sieci ODIDO

Sieć franczyzowa ODIDO obchodzi swoje dziesięciolecie. W ciągu ostatnich 10 lat ODIDO zajęło szóstą pozycję pośród sieci franczyzowych w Polsce pod względem...

Zamknij