Czekolady Premium marki Wawel z certyfikatem UTZ

Wawel UTZMarka Wawel pozyskała certyfikat UTZ dla linii Czekolad Premium, co oznacza, że kakao wykorzystane do ich produkcji pochodzi z upraw prowadzonych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, a pozyskanie surowca nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne i sytuację ludzi zatrudnionych przy jego produkcji.

Certyfikacja UTZ Czekolad Premium Wawel jest wynikiem kolejnego etapu rozwoju pionierskiego projektu Dobre Składniki, w ramach którego producent wyeliminował ze swoich produktów wszelkie niepożądane dodatki – już od 2017 roku Wawel konsekwentnie udowadnia, że słodycze mogą mieć doskonały smak i nieskomplikowany skład. Wyroby z certyfikatem UTZ są synonimem najwyższej jakości oraz gwarancji, że zostały wyprodukowane w sposób odpowiedzialny – bez szkody dla środowiska oraz ludzi pracujących przy uprawach i produkcji certyfikowanego surowca.

Celem certyfikacji UTZ było zagwarantowanie naszym klientom, że produkty Wawel SA oznaczone znakiem UTZ spełniają wymagania standardu UTZ dla procesu uprawy i zbioru ziarna kakaowego oraz dla łańcucha dostaw. Certyfikacja UTZ dla procesu uprawy i zbioru ziarna kakaowego skupia się na dobrych praktykach rolnych, racjonalnym zarządzaniu oraz bezpieczeństwie i higienie pracy. Dba o środowisko naturalne i poprzez wskazywanie zrównoważonych metod uprawy gwarantuje najwyższą jakość plonów. Certyfikacja w łańcuchu dostaw, tj. od momentu dostawy, poprzez etap produkcji wyrobów z wykorzystaniem surowca UTZ, aż do pojawienia się wyrobów na półkach sklepowych, nakłada obowiązek stosowania systemu HACCP, prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska. Dołączenie przez naszą firmę do znanego na całym świecie systemu certyfikacji UTZ pokazuje konsumentom zaangażowanie naszej filmy w działania odpowiedzialne społecznie na rzecz ludzi i środowiska, podkreśla wysoką jakość wyrobów i jasno wskazuje źródło pochodzenia ziarna kakaowego wykorzystanego w produktach Wawelu oznaczonych znakiem UTZ. Proces uzyskania certyfikatu UTZ przez naszą firmę polegał na pozytywnym przejściu audytu przeprowadzonego przez niezależną jednostkę certyfikującą. Wpisując swoje produkty w standard UTZ chcemy zwiększać konkurencyjność i podkreślać wiarygodność naszej firmy.

– mówi Albina Grzesik, pełnomocnik Zarządu ds. Systemów Jakości w Wawel SA.

Dążąc do zrównoważonej produkcji Wawel dużą wagę przykłada również do pochodzenia oleju wykorzystywanego w produkcji słodyczy. Widoczny w wykazie składników niektórych produktów marki olej palmowy jest w 100% certyfikowany znakiem RSPO. To gwarancja, że olej pochodzi z upraw nieprzyczyniających się do zubożenia wartości przyrodniczych i jest pozyskiwany z poszanowaniem prawa ludzi zamieszkujących tereny uprawy palm olejowych.

Wawel

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Albina Grzesik, Certyfikat UTZ, Czekolada, Czekolady Premium, Dobre składniki, Olej palmowy, Producent czekolady, Producent słodyczy, RSPO, Słodycze, UTZ
Słomka ptysiowa ZPC Brześć
Słodycze Brześcia jeszcze bardziej naturalne. Firma zmieni składy swoich flagowych produktów

ZPC Brześć, rodzinny producent słodyczy i przekąsek, zapowiada zmiany w składzie swoich flagowych produktów z ciasta ptysiowego. Firma - odpowiadając...

Zamknij