OSM Piątnica poszerza ofertę produktów Bio i bez laktozy

Mleko Bio PiątnicaZ myślą o konsumentach, którzy chętnie sięgają po produkty UHT, OSM Piątnica poszerza swoją ofertę produktów ekologicznych i bez laktozy o mleko Bio UHT oraz produkt mleczny bez laktozy UHT.

To odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy wybierają ekologiczne produkty i tych, którzy chcą wyeliminować laktozę z codziennej diety, a jednocześnie cenią sobie wygodę przechowywania produktów przed otwarciem poza lodówką.

Ekologiczne mleko najwyższej jakości 

Piątnica oferuje szeroki wybór produktów Bio takich jak: mleko świeże Bio, serek wiejski Bio, twaróg wiejski Bio, śmietana 18% Bio oraz jogurt naturalny Bio. Kolejna nowość w tej linii to mleko Bio UHT, które jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którym zależy przede wszystkim na wysokiej jakości produktach, ale także na wygodzie. Produkty Bio z Piątnicy są wytwarzane z mleka pozyskiwanego z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych prowadzących tradycyjną hodowlę pastwiskową. Zwierzęta wypasane są na łąkach, na których nie stosuje się sztucznych nawozów czy syntetycznych środków ochrony roślin. Dzięki temu, że krowy żywione są naturalnymi paszami wytworzonymi przede wszystkim we własnym gospodarstwie, produkty Piątnicy wyróżniają się jakością, która zadowoli nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Naturalny smak

Bez laktozy PiątnicaOSM Piątnica posiada w swojej ofercie także linię produktów bez laktozy, w której jak dotąd dostępne były: serek wiejski i produkt mleczny bez laktozy. Ich odbiorcami są przede wszystkim ludzie, którzy chcą wyeliminować lub ograniczyć spożycie laktozy z codziennej diety. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku produktów bez laktozy o charakterystycznym, słodkim posmaku, nowość UHT z Piątnicy wyróżnia się naturalnym smakiem mleka prosto od krowy, który uzyskuje się dzięki odpowiedniej metodzie produkcji polegającej m.in. na mikrofiltracji.

Nowości UHT z Piątnicy w poręcznych butelkach 1L przed otwarciem mogą być przechowywane poza lodówką przez 5 miesięcy. Ich dodatkowym atutem jest wygodna zakrętka oraz szeroka szyjka, które ułatwiają dozowanie. Co więcej, materiał PET, z którego wykonana jest butelka, nie przepuszcza światła, dzięki czemu produkt dłużej zachowuje świeżość. Dodatkowo, materiał jest łatwiejszy w recyklingu niż wielowarstwowe opakowania kartonowe.

***
OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należąca do ponad 2 tys. rolników, których gospodarstwa położone są na zielonych, czystych ekologicznie terenach Mazowsza, Podlasia i Kurpi. Priorytetem Spółdzielni jest dbałość o najwyższą jakość i naturalność produktów. Bogate tradycje mleczarskie regionu, szacunek do natury i otwartość na innowacje pozwoliły firmie stać się jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie. Najlepszym tego dowodem są liczne nagrody, świadczące o dużym zaufaniu konsumentów oraz uznaniu ekspertów. To m.in. tytuł Superbrands oraz wyróżnienie w raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” opublikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie.

Oferta Spółdzielni obejmuje szeroki asortyment produktów mleczarskich, takich jak: serek wiejski, śmietany, serki do smarowania, twarożki i twarogi, serek mascarpone, masło, jogurty naturalne i kefir oraz mleko. Uzupełnieniem oferty jest gama produktów deserowych, m.in. jogurtów typu greckiego z owocami, jogurtów typu islandzkiego Skyr i Skyr pitny oraz mlek smakowych. Spółdzielnia dynamicznie rozwija także linię produktów BIO – z mleka ekologicznego, pochodzącego z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, prowadzących tradycyjną pastwiskową hodowlę krów. Produkty OSM Piątnica charakteryzują naturalne składniki, prosty skład, pyszny smak i najwyższa jakość.

Spółdzielnia jako pierwsza w Polsce wdrożyła kompleksowy program poprawy jakości surowca. Wszyscy dostawcy Spółdzielni żywią krowy paszami bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO). W 2019 r. OSM Piątnica wprowadziła najwyższą klasę skupowanego mleka – premium, która pięciokrotnie przewyższa wymagania unijne. Za wysokiej jakości surowiec Spółdzielnia już od 17 lat płaci rolnikom najwyższą cenę w Polsce.

OSM Piątnica

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Bez laktozy, Mleczarnia, Mleczarstwo, Mleczarstwo w Polsce, Mleko, Mleko bez laktozy, Mleko UHT, Nabiał, OSM Piątnica, Piątnica, Produkty BIO, Produkty mleczarskie
Nowe mleko Łaciate bez laktozy

Łaciata rodzina powiększa się o dwa nowe mleka UHT bez laktozy. Najbardziej rozpoznawane Polskie mleko będzie dostępne dla konsumentów, którzy...

Zamknij