Centra handlowe Carrefour ze wzrostem odwiedzalności

Galeria MorenaW 2017 roku centra handlowe należące do Carrefour Polska odnotowały bardzo dobre wyniki odwiedzalności. Najlepsze wskaźniki od początku roku zanotowano w gdańskiej Galeria Morena oraz zielonogórskim Centrum Handlowym Dąbrówka. Potencjał obiektów sieci dostrzegają również najemcy.

Carrefour Polska, właściciel i zarządca sieci centrów handlowych, podsumował minione miesiące działalności swoich obiektów w całym kraju. W większości galerii, w których zamontowane są liczniki i gromadzone są dane dotyczące odwiedzalności, w 2017 roku odnotowano wyraźny wzrost wskaźnika footfall (year to date).

Najlepszym wynikiem mogą się pochwalić Galeria Morena w Gdańsku oraz Centrum Handlowe Dąbrówka w Zielonej Górze, gdzie wskaźniki odwiedzalności wzrosły o ponad 13 procent. Bardzo dobre wyniki – powyżej 7 procent – odnotowały także Galeria Kalisz, białostocka Galeria Zielone Wzgórze, Galeria Słowiańska w Zgorzelcu oraz rybnicka Galeria Śląska.

Bardzo cieszy nas rosnąca popularność naszych centrów handlowych. Odnotowane w 2017 roku wyniki potwierdzają ich silną pozycję na lokalnych rynkach. To bardzo dobra wiadomość także dla najemców, gdyż wzrost odwiedzalności z reguły przekłada się na ich wyższe obroty.

– mówi Ewa Karska, Dyrektor Działu Galerie Handlowe w Carrefour Polska.

Najemcy dostrzegają potencjał obiektów znajdujących się w portfelu francuskiej sieci i chętnie nawiązują z nią współpracę. W 2017 roku Carrefour przedłużył ponad 180 umów najmu na powierzchnię ponad 23 000 mkw., a także nawiązał współpracę z ponad 20 markami, które dotąd nie były dostępne w portfolio sieci. Wśród nich znajdują się między innymi City Fit, Flying Tiger, Mole Mole, Carte d’Or, Pasibus, Domino’s Pizza czy Świat Książki.

Na rosnącą popularność centrów handlowych Carrefour wśród lokalnych społeczności – a także najemców – wpływ mają z pewnością remodelingi obiektów, prowadzone przez sieć w ramach strategii przebudowy i modernizacji. W 2017 roku firma zakończyła z sukcesem prace w trzech lokalizacjach – Białymstoku, Kaliszu oraz Jastrzębiu-Zdroju. W trzech kolejnych obiektach – Centrum Handlowym AKS w Chorzowie, Galerii Głogów oraz szczecińskiej Galerii Gryf – prace modernizacyjne jeszcze trwają. Nie bez znaczenia jest również konsekwentna praca nad wzbogacaniem oferty centrów handlowych i dobieranie najemców na podstawie wnikliwej analizy potrzeb konsumentów.

Carrefour

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.