Teekanne świętuje 25-lecie istnienia na polskim rynku

25 lat TEEKANNE w PolsceJuż ćwierć wieku Teekanne zaopatruje Polaków w wyśmienite i aromatyczne produkty. Obchodom 25-lecia marki towarzyszyła uroczystość otwarcia nowej fabryki w Kokotowie, niedaleko Krakowa.

Nowe ćwierćwiecze, nowa siedziba

Teekanne Polska zostało założone w 1992 r. w Krakowie. W tym roku znany producent herbat obchodzi 25-lecie istnienia na polskim rynku. Powodem do świętowania jest także przeniesienie głównej siedziby firmy oraz fabryki do Kokotowa. To kolejny krok w rozwoju Teekanne w naszym kraju.

Zobacz film z otwarcia fabryki Teekanne!

25 lat Teekanne na polskim rynku to przede wszystkim tworzenie wysokiej jakości, pełnej smaku herbaty dopasowanej do oczekiwań Polaków oraz mieszkańców Europy Środkowo – Wschodniej. To również wdrażanie technologicznych udoskonaleń oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie produkcji. Dzięki temu udało nam się wytworzyć miliardy torebek herbaty, które są odpowiedzią na oczekiwania konsumentów.

– informuje Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager Teekanne.

Nowa siedziba firmy w Kokotowie ułatwi eksport produktów do krajów Europy Środkowo – Wschodniej. Znacznie większa powierzchnia użytkowa i magazynowa pozwolą na lepszą organizację stanowisk pracy oraz dadzą możliwość zwiększenia parku maszynowego w przyszłości. W asortymencie Teekanne Polska znajdziemy wiele różnych rodzajów herbat, ponad 120 produktów. W tym momencie fabryka w Kokotowie może wyprodukować do 1,3 miliarda torebek herbaty rocznie.

Od idei do potęgi

Historia Teekanne sięga 1882 roku, kiedy Rudolf Anders oraz Eugen Nissle wpadli na innowacyjny pomysł, aby sprzedawać mieszanki herbat w spakowanej postaci. Sześć lat później czajniczek Teekanne został zarejestrowany jako znak towarowy, dzisiaj uznawany za jeden z najstarszych w Niemczech. W 1906 firma zatrudniała już ponad 70 pracowników, czemu sprzyjał gwałtowny wzrost konsumpcji herbaty spowodowany spadkiem cła.

Firma Teekanne wynalazła jedną z pierwszych na świecie maszyn do pakowania herbaty, która produkowała 35 muślinowych torebek herbaty na minutę. Rynek spożywczy zawdzięcza Teekanne opatentowanie torebki dwukomorowej, co miało miejsce w 1949 roku. Dzięki niej herbata trafiła do dwóch komór torebki, co zapewniło jej optymalne “obmywanie” wodą i wydobycie pełnego aromatu.

W 1937 skonstruowano nową maszynę „Reliance” wytwarzającą 80 torebek herbaty na minutę. Prawdziwą rewolucją w latach ’90 okazało się urządzenie „Perfecta” produkujące do 400 dwukomorowych torebek herbaty na minutę. Obecnie najnowocześniejsza w Europie fabryka produkcji herbaty, należąca do Teekanne, znajduje się Düsseldorfie.

Teekanne

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.