Kultowe Michałki od ZPC Bałtyk wracają do sklepów

Michałki BałtykZakłady Przemysłu Cukierniczego “Bałtyk” powracają do produkcji kultowych cukierków „Michałki Bałtyk”. Będą wytwarzane według tej samej co przed laty, receptury. Już wkrótce będziemy mogli kupić je w sklepach.

„Michałki Bałtyk” to połączenie czekolady, orzechów arachidowych i kakaowo-mlecznego nadzienia. Na zewnątrz cukierek oblany jest czekoladą,  wytwarzaną w „Bałtyku” według własnego przepisu. Nadzienie charakteryzuje się dużą zawartością kakao i orzechów arachidowych. Nie ma w nim aromatów, barwników i konserwantów oraz tłuszczów utwardzonych. Powstaje według tej samej, co przed laty, receptury, a nawet w tradycyjnym kamiennym melanżerze.

Historia produkcji „Michałków” w ZPC Bałtyk sięga początku lat 70-tych. Przez około 30 lat były one produkowane w nieistniejących już zakładach nr 2 i 3 w Gdańsku. Dorośli na pewno pamiętają nie tylko ich smak, ale także ich charakterystyczne opakowanie z niedźwiadkami.

Dzisiaj natomiast „Michałki Bałtyk” poznamy po latarni morskiej widocznej w logotypie etykiety cukierka. Nawiązuje ona do tradycji i silnego związku ZPC „Bałtyk” zarówno z Gdańskiem jak i całym regionem nadmorskim.

Michałki Bałtyk. Opakowanie z lat 70-tych

“Michałki Bałtyk”. Opakowanie z lat 70-tych

O powrót “Michałków Bałtyk” często pytali sympatycy gdańskiej fabryki czekolady.

Pytano nas czy wrócimy do tradycyjnych smaków sprzed lat. Wiele osób wspominało „Michałki Bałtyk” jako kultowe i wyjątkowe cukierki. Dlatego sięgnęliśmy do sprawdzonych receptur i przygotowaliśmy pierwszą partię, którą właśnie wprowadzamy na rynek. Mamy nadzieję, że dorosłym przypomnimy smaki dzieciństwa, a dzieciom pokażemy w jakich słodkościach kochali się ich rodzice. Chcemy sprawić radość obu pokoleniom.

– mówi Konrad Mickiewicz, prezes Zarządu ZPC Bałtyk.

Cukierki są już gotowe do dystrybucji. Michałki od ZPC Bałtyk już wkrótce pojawią się w sklepach.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego “Bałtyk” to największy producent czekolady i wyrobów czekoladowych na Pomorzu. To firma z wieloletnią tradycją, której korzenie sięgają 1923 roku.

ZPC Bałtyk

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Więcej w Branża słodyczy, Cukierki, Czekolada, Fabryka czekolady, Konrad Mickiewicz, Michałki, Michałki Bałtyk, Polska czekolada, Polskie słodycze, Producent czekolady, Producent słodyczy, Słodycze
Czekoladki z Klasą Toffino od Colian

Colian zaskakuje kolejną nowością stanowiącą efekt współpracy marek Goplana i Solidarność. Firma rozszerza kolekcję Czekoladek z Klasą o Czekoladki z...

Zamknij