Mistrzyni w surfingu, a zarazem Wiceprezes ZPC Bałtyk zdradza plany połączenia hobby i pracy

Karolina Wolińska, wiceprezes ZPC Bałtyk

Na zdjęciu: Karolina Wolińska, wiceprezes ZPC Bałtyk

Kobieta sukcesu, która łączy miłość do surfowania po Bałtyku z zarządzaniem w firmie „Bałtyk”. Mowa o Karolinie Wolińskiej – dwukrotnej Mistrzyni Polski w surfingu, a dziś Wiceprezes Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk” w Gdańsku.

Choć aktualnie skupia się głównie na zarządzaniu w firmie – z pozycji Wiceprezes Export Manager – to nie porzuciła pasji, która przyniosła jej dwukrotny tytuł mistrzowski. W sezonie letnim na bieżąco śledzi prognozę pogody, aby – gdy nadejdzie fala – być na plaży, chwycić za deskę i wskoczyć do Bałtyku.

Po cichu przyznaje, że myśli też o tym, aby połączyć pasję i pracę w sensie dosłownym. Wykorzystać ją także w kontekście promocji produktów firmy „Bałtyk”.

Surfing prężnie się rozwija. Staje się wśród Polaków coraz bardziej popularnym hobby. Chciałabym, aby „Bałtyk” zaistniał w świecie polskiego surfingu.

– zdradza Karolina Wolińska.

Karolina Wolinska

Polskie warunki klimatyczne sprawiają, że sezon na surfowanie po Bałtyku nie jest zbyt długi. Chociaż trafiają się tacy zapaleńcy, którzy potrafią korzystać z fal jeszcze długo po zakończeniu lata. Dowodem na to, że sport ten zyskuje coraz więcej zwolenników w naszym kraju jest podejście producentów desek, dostosowujących swoje produkty do bałtyckich warunków.

Karolina Wolińska po raz pierwszy Mistrzynią Polski w Surfingu została w 2013 r., podczas pierwszych w historii polskiego surfingu Mistrzostw Polski Kobiet. Kolejne zawody przyniosły obronę tytułu. Choć grafik – ze względu na liczne obowiązki firmowe – napięty, Wiceprezes Wolińska nie przestaje trenować i już myśli o kolejnych mistrzostwach.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”, to największy na Pomorzu producent czekolad, wyrobów czekoladowych i półproduktów cukierniczych. Słodycze powstają w zakładzie mieszczącym się w Gdańsku Oliwie.

Od lat z logo ZPC „Bałtyk” do sklepów trafiają: czekolady, cukierki likworki, czekoladki nadziewane, galaretki, bomboniery, lizaki, toffee w czekoladzie, praliny nadziewane. Ostatnia nowość, to znane i lubiane czekoladki, pralinki z likierem w nowych, designerskich opakowaniach, które zostały zaprojektowane przez gdańską artystkę Magdę Benedę. Ta limitowana edycja – „Popatrz na Gdańsk” i „Zachwyć się Trójmiastem” – skłania do wspomnień z dzieciństwa czy wakacji spędzonych w Trójmieście.

ZPC Bałtyk

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.