Sieć Słoneczko rośnie w siłę

Sieć sklepów  SłoneczkoJednym z głównych punktów strategii Grupy Kapitałowej Bać-Pol na 2015 rok jest rozwój miękkiej franczyzy w ramach sieci Słoneczko. Spółka zamierza rozwijać ten format wspierając obecnych właścicieli sklepów oraz jej nowych partnerów.

Sieć Słoneczko będzie rozwijać się w regionach, w których zlokalizowane są magazyny Cash & Carry Grupy Kapitałowej Bać-Pol oraz pozostałe magazyny dystrybucyjne. Spółka planuje inwestować w miękką franczyzę zachowując właściwą proporcję w relacji między Franczyzobiorcą a Franczyzodawcą.

Będziemy bazować na dobrych warunkach zakupu w magazynach Cash & Carry, a w przypadku większych placówek na dystrybucji aktywnej oraz wsparciu w postaci umów  centralnych i lokalnych z producentami i dostawcami regionalnymi. Wsparcie centrali, na jakie mogą liczyć franczyzobiorcy Słoneczka, to przede wszystkim regularnie wydawane gazetki i plakaty promocyjne, kompleksowa organizacja akcji zakupowych i lojalnościowych, opieka regionalnych koordynatorów oraz – w razie potrzeby – wsparcie w zakresie IT. Jesteśmy przekonani,  że dzięki tym działaniom rozwój placówek Słoneczka utrzyma się na stabilnym poziomie.

–  mówi Robert Paździor, wiceprezes Zarządu Bać-Pol nadzorujący rozwój sieci detalicznych należących do Spółki.

Dodatkowym atutem sklepów pod szyldem Słoneczka jest również możliwość sprzedaży ekonomicznej marki Lubię obejmującej aktualnie 120 indeksów. Produkty dostępne w sprzedaży wyłącznie w sklepach należących do spółek Grupy Handlowej PL Plus, do której poza Słoneczkiem zaliczają się SPAR, Piotr i Paweł oraz Topaz, podnoszą konkurencyjność placówek i stanowią konsumencką alternatywę dla produktów oferowanych przez popularne sieci dyskontowe.

Planujemy, że w 2015 roku do obecnych 345 placówek dołączy minimum 120  sklepów, a w ciągu najbliższych trzech lat ich liczba wzrośnie do około 800. Spółka jest zarządzana w sposób kompetentny przez Prezes Jolantę Sienkiewicz, którą wspiera Wiceprezes Tomasz Wilkoń. Posiadamy też zgrany zespół pracowników, którzy od wielu lat sumiennie budują nasza organizację, więc takie cele są jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Przy tym wszystkim nie zapominamy o Franczyzobiorcach – ich zaufanie i lojalność są naszym największym sukcesem, a kolejni przedsiębiorcy podejmujący decyzję o rozwoju własnego biznesu pod szyldem Słoneczka, motywują nas do dalszych starań.

– zapowiada Robert Paździor.

Strategia Grupy Kapitałowej Bać-Pol na kolejne lata przewiduje rozwój miękkiej franczyzy w ramach sieci Słoneczko, rozwój sieci SPAR oraz sklepów własnych pod logiem SPAR.

Bać-Pol

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.