Marka Powerade wprowadza na rynek nowe, większe opakowanie

Powerade Mountain Blast 700 mlPowerade, marka popularnego napoju izotonicznego w Polsce, zwiększa pojemność swoich opakowań. Nowa butelka o pojemności 0,7 l to odpowiedź na potrzeby polskiego rynku.

W drugiej połowie września na rynek trafią pierwsze napoje Powerade w nowych opakowaniach o pojemności 0,7 litra.

Zwyczaje zakupowe i preferencje naszych konsumentów ulegają zmianie. Polacy trenują częściej i dłużej, w związku z tym szukają optymalnych dla siebie rozwiązań w kategorii napojów sportowych. Z analiz rynku wiemy, że w czasie jednej wizyty w sklepie nabywcy kupują średnio około 0,7 litra napoju Powerade, dlatego większa butelka jest naturalną odpowiedzią na ich oczekiwania.

– argumentuje Damian Podawca, kierownik marki Powerade w Coca-Cola Poland Services.

Marka  Powerade jest jednym z liderów segmentu napojów izotonicznych pod względem wartości sprzedaży. Polscy konsumenci cenią w Powerade wysoką jakość, dostępność oraz skuteczność w uzupełnianiu elektrolitów.

Napój Powerade w nowym większym opakowaniu  dostępny będzie w 4 znanych już konsumentom smakach: Mountain Blast, Orange, Lemon oraz Cherry i zastąpi dotychczasowe półlitrowe opakowanie.

Sprzedaż napojów Powerade 0,7l wspierana będzie działaniami w punktach sprzedaży.

Sugerowana cena detaliczna nowego opakowania 0,7 L napoju  Powerade wynosi 3,59 zł w handlu nowoczesnym i 3,99 w handlu tradycyjnym i jest niższa od dotychczasowej oferty marki.

Powerade / Coca Cola

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.