Sery topione Disney i Wesoła Łączka marki Lactima

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Najmłodsi powoli wracają z wakacyjnych wojaży, dorośli natomiast pieczołowicie kompletują podręczniki, zeszyty i inne materiały, bez których mali uczniowie nie mogą się obejść. To dobry moment także na to, by przyzwyczajać dziecko do nawyku jedzenia drugiego śniadania – kończymy z wakacyjnym folgowaniem. Jednak wbrew pozorom zdrowy posiłek wcale nie musi być nudny – wystarczy sięgnąć po sery topione z serii Disney oraz serek Wesoła Łączka, wapń + wit. D3 marki LACTIMA.

Zdrowe drugie śniadanie

Odpowiednio zbilansowana dieta jest ważna bez względu na wiek. Jednak w przypadku najmłodszych jej istotność jest nieporównywalnie większa niż w przypadku dorosłych. Młody organizm przecież dopiero się kształtuje, w okresie dzieciństwa rośnie układ szkieletowy, doskonalona jest sprawność ruchowa. Dlatego tak znaczące jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości witamin, składników mineralnych, zdrowych tłuszczów.

O ile w domu możemy z łatwością zadbać o dobrze skomponowane dziecięce menu, o tyle trudniej już nam kontrolować to, co dziecko spożywa w szkole. Nawet przygotowując codziennie drugie śniadanie nie możemy mieć pewności, że jego miejsca nie zastąpią smakołyki zakupione w szkolnym sklepiku. Jest na to jednak dobra rada – wystarczy, aby dziecko polubiło zdrowe produkty i samo chętnie po nie sięgało. W tym celu najlepiej przyzwyczajać malucha do nich jeszcze zanim wróci w szkolne mury.

Firma LACTIMA, czołowy producent wysokiej jakości serów topionych, znalazła sposób na małego niejadka. Sery z serii Disney oraz ser topiony Wesoła Łączka znajdą swoich zwolenników zarówno wśród rodziców, jak i pośród ich pociech. Kolorowe opakowania produktów zachęcą dziecko do sięgnięcia po nie, pyszny smak natomiast sprawi, że ochoczo będą delektować się tak przygotowanymi kanapkami. Dorośli z pewnością docenią ich walory odżywcze, w tym odpowiednią zawartość wapnia oraz witaminy D3, która wspiera jego przyswajanie. Taki skład sprzyja przede wszystkim prawidłowemu rozwojowi kości u najmłodszych.

Kolorowe zakupy

Dzieci, szczególnie w okresie wakacyjnym, zdecydowanie chętniej sięgają po słodkie produkty. Także w przypadku nabiału wybierają raczej kremy i jogurty z wysoką zawartością cukru, czekolady, kolorowych słodkich kuleczek czy innych dodatków. Przeciwieństwo stanowią produkty z serii Disney firmy LACTIMA – są one doskonałym źródłem wapnia i witaminy D3. Jednak to argumentacja, która trafi raczej do rodziców. Jak zatem przekonać dziecko? To zadanie przypisano wesołym, przyciągającym wzrok opakowaniom.

Dobrze znane postacie z bajek, produkowanych przez wytwórnię Disney’a, skutecznie zachęcają już na etapie zakupów. Podobnie sprawa ma się z serem topionym Wesoła Łączka- z opakowania uroczo uśmiecha się do nas zabawna krówka, a wszystko w towarzystwie soczystych, zwracających uwagę kolorów. Warto zatem zaangażować dziecko w poszukiwanie odpowiednich produktów na sklepowych półkach. Jeśli samo sięgnie po serek będziemy mieli pewność, że ze smakiem go skonsumuje.

Kolejnym krokiem jest zachęcenie pociechy do wspólnego przygotowywania posiłków. Wiele dzieci bardzo lubi pomagać w kuchni, a dając im możliwość uczestniczenia w procesie twórczym ich własnego śniadania czy kolacji będziemy mogli później podziwiać jak chętnie delektują się pieczołowicie przygotowaną przez siebie kanapką.

Dla urozmaicenia codziennego talerza możemy także wykazać się większą kreatywnością komponując wesołe, kolorowe smakołyki przypominające np. zwierzątka. Jeśli pociecha będzie ze smakiem jadła w domu nabiał zapewne nie pogardzi nim również poza nim – w szkole, na wycieczcie czy podwórku.

Praktyczn(i)e na każdą okazję

Sery topione firmy LACTIMA z serii Disney dostępne są w formie krążków o smaku śmietankowym oraz plasterków w trzech wersjach – Gouda, Emmentaler oraz Z szynką. Dzięki zapakowaniu każdego plasterka w folię sery świetnie sprawdzają się zarówno w domu, jak również poza nim – podczas wycieczek, biwaków, spacerów.

Opakowanie nadaje się do wielokrotnego otwierania i zamykania, co znacznie wpływa na przedłużenie świeżości produktu. Plasterki doskonale smakują jako składnik wesołych kanapek, tostów czy innych przekąsek. Sery topione w krążkach Disney, podobnie jak ser Wesoła Łączka, składają się z 8 porcji, w sumie aż 140 g smacznego i bogatego w walory odżywcze produktu. To dodatkowe źródło wapnia – szczególnie dla najmłodszych.

Drugie śniadanie to niezwykle istotny posiłek w diecie każdego ucznia. Konsumowanie podczas przerw sprzyja koncentracji, dodaje energii, dzięki czemu dziecku łatwiej skupić się na przyswajaniu wiedzy. Przygotowany w atrakcyjnej dla malucha formie, z produktów, po które sam chętnie sięga, będzie z przyjemnością spożywany między lekcjami. Z serami topionymi z linii Disney oraz Wesoła Łączka firmy LACTIMA każde śniadanie stanie się nową, pyszną i zdrową przygodą.

Sery topione Disney LACTIMA:

Sery topione w plasterkach – Gouda, Z szynką, Emmentaler
Opakowanie (masa netto): 130 g
Sugerowana cena: 2,79 – 2,99 zł/szt.

Sery topione w krążku – Auta i Księżniczki
Opakowanie (masa netto): 140 g (8 porcji x 17,5 g)
Sugerowana cena: 2,89 – 3,29 zł/szt.

Ser topiony Wesoła Łączka LACTIMA:
Opakowanie (masa netto): 140 g (8 porcji x 17,5 g)
Sugerowana cena: 3,15 – 3,29 zł/szt.

Lactima

1 koment.

  • 4 maj 2015 | URL komentarza | Odpowiedz

    Czasami warto usiąść w fotelu i pomyśleć o tego typu sprawach. Fajnie, że są ludzie, którzy chcą się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi za pomocą Internetu. Co byśmy bez niego dziś zrobili, ehh…

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.