Przedsiębiorco – zarządzaj na zielono

PrzedsiębiorcaDo 30 czerwca 2015 roku na terenie całej Polski realizowany jest projekt ,,Wdrożenie Systemów Zarządzania Środowiskiem w MŚP”. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w projekcie jest bezpłatny, a grupą docelową projektu stanowią mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej.

Od kilku lat na terenie całej Unii Europejskiej są prowadzone szkolenia, które mają na celu poprawę funkcjonalności prosperowania firm z sektora produkcyjnego.

Przedsiębiorcy coraz częściej wprowadzają do swoich firm normy ISO. Normy te budują świadomość u kontrahentów, że firma jest godna zaufania, a produkty które oferują są trwałe i wysokiej jakości. Projekt ,,Wdrożenie Systemów Zarządzania Środowiskiem w MŚP” daje możliwość przygotowania  do wprowadzenia w firmie rozwiązań ekologicznych oraz zarządzania środowiskowego w przedsiębiorstwie w oparciu o normę ISO 14001.

Grupa docelowa projektu to 80 przedsiębiorstw, które działają w sektorze produkcyjnym (sekcje PKD: B,C,D,E,F i rzeczywista działalność). Ten sektor przemysłowy został wybrany ze względu na skutki produkcyjne, które negatywnie działają na środowisko naturalne. Z szerszej perspektywy ten sektor nie działa tylko na środowisko naturalne ale również na życie każdego mieszkańca ziemi.

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości jest liderem projektu i swoim doświadczeniem gwarantuje sprawny proces realizacji projektu, a Partner – Politechnika Poznańska – swoją wiedzą daje pewność, iż doradztwo będzie prowadzone na najwyższym poziomie. W ramach działania projektu Przedsiębiorstwo otrzyma wysokiej jakości analizę potrzeb z zakresu rozwiązań proekologicznych, indywidualne doradztwo oraz specjalistyczne szkolenia.

Dokładny opis działań, które zostaną przeprowadzone u każdego Przedsiębiorcy, który przystąpi do projektu, znajduje się na stronie internetowej projektu www.iso14001.paip.pl.

Norma ISO 14001 jest bardzo istotna, jednak tylko 928 firm produkcyjnych ma wdrożony ten system. To zdecydowanie za mało by walczyć o ochronę środowiska naturalnego, a to środowisko by przetrwać potrzebuje Państwa pomocy. Przedsiębiorco, jeśli chcesz zarządzać swoją firmą nowocześnie, przyszłościowo, czyli na zielono – koniecznie zgłoś swój angaż. Udział w projekcie jest bezpłatny, a wiedza którą chcemy Państwu przekazać okaże się bezcenna, ponieważ może ona działać na korzyść zarówno przedsiębiorstwa, jak i każdego mieszkańca ziemi.

PARP

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.