Polwax: kosmetyki i żywność

Polwax

fot. Polwax

Woski plastyczne i cerezyny to przykład produktów przeznaczonych do kontaktów z żywnością oraz produkcji kosmetyków, których produkcja będzie rozwijana w Jaśle i Czechowicach-Dziedzicach.

– To dwa olbrzymie segmenty rynku, dzięki współpracy z producentami już dziś mamy solidną podstawę do rynkowej ekspansji. Ale nie tylko sprzedaż się liczy. Nigdzie chyba na taką skalę, jak ma to miejsce w przemyśle spożywczym i kosmetycznym, nie mamy do czynienia z postępem technologicznym. To daje nam dodatkowe możliwości rozwoju oferty i wprowadzania nowych rozwiązań produkcyjnych „skrojonych” pod szczególne wymagania obu branż – stwierdził Jacek Stelmach, wiceprezes zarządu spółki Polwax (dawniej LOTOS Parafiny).

Do serów, opakowań i kosmetyków

Szczególne miejsce w ofercie Polwax-u zajmują produkty przeznaczone do kontaktu z żywnością oraz do produkcji kosmetyków i farmaceutyków. Woski Plastyczny S i Plastyczny czerwony są używane do pokrywania serów podpuszczkowych i dojrzewających.

Wosk Z  stosowany jest w przemyśle papierniczym do powlekania papieru, który nadaje jego powierzchni właściwości hydrofobowe. W chwili obecnej trwają w Spółce prace mające na celu opracowanie odpowiednich wosków stosowanych, jako lepiszcze przy produkcji opakowań wielowarstwowych. Zadanie jest o tyle skomplikowane, że wyrób gotowy musi spełniać wymagania dotyczące kontaktu z żywnością jak również musi być dostosowany do wymagań technologicznych i użytkowych producentów opakowań.

Cerezyna biała ze względu na swój stopień czystości może znaleźć znajduje zastosowania w tak atrakcyjnych gałęziach przemysłu takich jak przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny, gdzie jest wykorzystywana, jako składnik kremów i maści.

Produkty tej grupy przechodzą regularne badania kontrolne sprawdzające zawartość metali ciężkich oraz badania zawartości WWA i substancji kancerogennych. Dodatkowo produkty są badane pod kątem zgodności z normami jakościowymi Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków FDA (ang. Food and Drug Administration).

Wyroby spółki Polwax znajdują liczne zastosowania w przemyśle m.in. drzewnym, gumowym, papierniczym oraz w procesie produkcji nawozów sztucznych. Spółka, wykorzystując osiągnięcia własnego biura badań i rozwoju, koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych produktów dla innych gałęzi przemysłu, co umożliwia jej ekspansję na nowe rynki zbytu.

Polwax

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.