Soczewica w puszce od marki Rolnik

Soczewica 425ml RolnikFirma Rolnik wprowadziła na rynek Soczewicę konserwową serii Standard. Soczewica  ROLNIK to produkt wysokiej jakości. W opakowaniach w kolorze soczystej czerwieni, znajdziemy jędrne ziarna soczewicy w lekko solnej zalewie. Na puszce każdej konsument ma podaną pełną tabele z wartościami odżywczymi produktu, a także informacje o zawartości kalorii w jednorazowej, 60 gramowej porcji (ilość wystarczająca na przygotowanie sałatki dla domowników). Zawsze wyraźne, rzucające się w oczy logo firmy ROLNIK na białym tle, powoduje, ze  produktu nie sposób nie zauważyć na półce sklepowej.

Soczewica w puszce Rolnika to doskonały produkt dla zabieganych konsumentów, którzy nie mają czasu na długie gotowanie tej rośliny. Oraz dla wszystkich którzy pomimo zabieganego dnia, nie chcą tracić wspaniałych „smaków życia”. Soczewica doskonale smakuje jako składnik coraz popularniejszego w Polsce hummusu, gołąbków, zupy kremu z pomidorów i ciecierzycy, puree z soczewicy a nawet karpia z soczewicą i szpinakiem. Możliwości jest tyle ile nam wyobraźnia podpowie.

Ziarno pełne białka

Soczewica kojarzona jest z kuchnią jarosza. Faktem jest, że ludzie, którzy zdecydowali się zrezygnować z jedzenia mięsa, często sięgają po potrawy z soczewicy . Nie znaczy to jednak, że tylko oni mogą je jadać. Soczewica powinna być jednym z elementów zdrowej diety i pojawiać się na naszych talerzach równie często jak mięso, nabiał czy warzywa.

Soczewica to najzdrowszy przedstawiciel wywodzący się z grupy roślin strączkowych. Większość pochwał dotyczących soczewicy odnosi się do wysokiej zawartości białka. W 100 gramach nasion znajduje się od 25 do 28 gramów białka. Soczewica zawiera także duże ilości węglowodanów oraz błonnika pokarmowego. Ten ostatni usprawnia pracę układu pokarmowego, pomaga usuwać toksyny powstałe w trakcie przemiany materii, a także pomaga regulować poziom cholesterolu i glukozy we krwi.

W soczewicy znajdziemy też witaminy, a wśród nich witaminy z grupy B, witaminę C i E oraz tak ważne dla zdrowia beta-karoten i kwas foliowy. Nie brakuje w niej również minerałów: wapnia, żelaza, magnezu i fosforu. To jednak nie koniec zalet tej rośliny. Ma ona w swoim składzie lizynę. To aminokwas, którego nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie i musi być dostarczany z pożywieniem. Lizyna bierze udział w procesie budowy białek, pomaga w procesach regeneracji oraz tworzenia enzymów i hormonów. Uczestniczy również w produkcji kolagenu. Pomaga także dbać o linię, bo jest niezbędna przy powstawaniu substancji odpowiedzialnych za metabolizm tłuszczów.

Soczewica vacuum Rolnik (425 ml): ok. 2,28 zł

Produkt jest do nabycia w handlu nowoczesnym jak i tradycyjnym na terenie całego kraju.

Rolnik

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.