Otręby Owsiane i Siemię Lniane marki Emix

Marka Emix wchodzi w nowy segment produktów prozdrowtnych. Na rynku zadebiutowały otręby owsiane i siemię lniane sygnowane marką EMIX. Nowa kolekcja utrzymana w spokojnej, jasnej, mleczno- wanilowej tonacji opakowań, nawiązujące stylistyką do papierowych woreczków od babci. Oba produkty wyprodukowane z użyciem surowców najwyższej jakości. Otręby owsiane dostępne w opakowaniu 200 gram, a siemię lniane w opakowaniu o gramaturze 300 gram.

Otręby Owsiane EmixNaturalna miotełka

Otręby owsiane zawierają wszystkie podstawowe składniki pokarmowe takie jak: węglowodany, białko, tłuszcze, witaminy, sole mineralne oraz błonnik. Dzięki temu kompleksowo pokrywają zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze.

Sportowcy cenią je za źródło siły, kobiety za właściwości odchudzające, a lekarze korzystają z ich działania leczniczego i ochronnego. Otręby owsiane w porównaniu z otrębami pszennymi mają większą zawartość błonnika rozpuszczalnego, którego częścią są beta glukany. Są to węglowodany złożone mające zdolność tworzenia w przewodzie pokarmowym lepkich żeli odpornych na działanie enzymów trawiennych. Powlekają szczelnie śluzówkę przewodu pokarmowego a w momencie jej podrażnienia, zachowują się jak płynny opatrunek. Beta glukany mają także właściwości prebiotyczne, są one pożywką dla „dobrych” bakterii probiotycznych. Zalecana dzienna porcja beta glukanów (3g) obniża stężenie całkowitego cholesterolu oraz jego frakcji LDL (tak zwany „zły cholesterol”) we krwi. Dzięki temu oczyszcza żyły ze złogów cholesterolowych.

Cennym walorem otrąb owsianych jest zawartość witamin z grupy B, w szczególności witaminy B1 oraz B5, które dostarczane do komórek mózgowych i nerwowych przeciwdziałają narastającemu zmęczeniu i rozdrażnieniu oraz witaminy B6 (pirydoksyna), która przyspiesza przyswajanie wiedzy poprzez poprawę pamięci i koncentracji. Inna witamina, która występuje w otrębach owsianych, to witamina E. Chroni ona organizm przed wolnymi rodnikami, wzmacnia mięsień sercowy i jego pracę, chroni przed starzeniem się. Otręby owsiane to nie tylko zdrowy i sycący posiłek, ale również źródło składników mineralnych, takich jak: fosfor, żelazo, magnez i cynk. Pierwiastki te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Siemię Lniane EmixCudowne siemię lniane

Niepozorne siemie lniane to skarbnica dobroczynnych składników dla naszego organizmu.

Zawiera między innymi witaminę E (zwaną witaminą młodości), kwas tłuszczowy omega-3, substancje śluzowe i oleiste, białko, cynk, fitosterole (obniżają poziom szkodliwego cholesterolu), fitoestrogeny (które między innymi: łagodzą objawy menopauzy, zmniejszają ryzyko wystąpienia raka piersi, macicy i prostaty, osteoporozy, miażdżycy), flawonoidy (mają właściwości przeciwzapalne, rozkurczowe, uszczelniają naczynia krwionośne).Siemię lniane możemy używać zarówno zewnętrznie w formie maseczek, okładów, a nawet żelu do włosów, jak i wewnętrznie robiąc z niego napary do picia, dodając do sałatek, wypieków.

Napar z siemienia lnianego pomaga przy takich dolegliwościach jak: nieżyt żołądka i dwunastnicy, biegunka, przewlekły kaszel. Zmielone w młynku siemię lniane możemy dodawać do sałatek, posypywać nim kanapki, dodawać do pieczonego w domu chleba i gdzie tylko nam kulinarna fantazja pozwoli.

Ceny w sklepie:

Otręby owsiane EMIX (200 gram): ok. 2,00 zł
Siemię Lniane EMIX (300 gram): ok. 2,80 zł

Do nabycia w handlu nowoczesnym i tradycyjnym na terenie całego kraju.

Emix

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.