Jak osiągnąć sukces we franczyzie?

Franczyza może być ciekawą formą aktywności zawodowej w czasach kryzysu. Aby osiągnąć w niej sukces, warto podążać śladem tych, którzy z powodzeniem prowadzą biznes od lat. Przedsiębiorczość, otwartość, dbałość o ofertę punktu sprzedaży i ekspozycję towaru – to główne cechy wyróżniające Franczyzobiorcę Roku sieci EURO – SALON Prasowy.

EURO-SALON Prasowy

Prowadzenie salonu prasowego nie jest łatwe. Zgromadzenie kapitału, wybór optymalnej lokalizacji i rozpoczęcie działalności to dopiero początek. Efektywne wykorzystanie know-how franczyzodawcy wzbogacone własnymi pomysłami na biznes pozwala jednak wyróżnić się na wymagającym rynku.

W tej branży najważniejsza jest przede wszystkim otwartość i umiejętność prowadzenia własnej firmy.

– mówi Wioletta Pasturczak, która otrzymała tytuł „Franczyzobiorca Roku 2012”.

Od 3 lat prowadzi EURO – SALON Prasowy w Murowanej Goślinie w Wielkopolsce. Z powodzeniem łączy obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym.

Jak przyznaje, we franczyzie ważne jest znalezienie sposobu na dotarcie do potencjalnych klientów punktu sprzedaży i utrzymywanie z nimi dobrych relacji. Ze względu na specyfikę działalności istotna staje się w niej także umiejętność połączenia dwóch różnych funkcji – właściciela firmy oraz jej pracownika. Przydatne w tym wypadku mogą okazać się dotychczasowe umiejętności zawodowe.

Z franczyzą miałam kontakt już wcześniej jako pracownik salonu prasowego. Pomysł na biznes wydawał mi się ciekawy, dlatego też zdecydowałam się wykorzystać zdobyte doświadczenie i otworzyć własny punkt sprzedaży. Potrzebowałam czasu, aby wdrożyć się we wszystkie kwestie związane z prowadzeniem własnej działalności. Z perspektywy czasu oceniam pozytywnie ten wybór.

– dodaje Wioletta Pasturczak.

Tytuł „Franczyzobiorca Roku” przyznawany jest przez spółkę EUROKIOSK od 5 lat. Przy wyborze oceniane są poszczególne aspekty związane z prowadzeniem biznesu. Zalicza się do nich odpowiednie zaopatrzenie punktu sprzedaży, ekspozycję towaru, skuteczność w dotarciu do klientów, estetykę obiektu i zgodność ze standardami sieci. Wyniki ogłaszane są podczas corocznego spotkania z franczyzobiorcami. Dotychczas wyróżnienie otrzymało 18 przedsiębiorców.

Jest to forma nagrody i podziękowania za dotychczasową współpracę. Konkurs motywuje naszych franczyzobiorców do coraz efektywniejszego zarządzania punktem sprzedaży i podejmowania działań, które przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu na rynku.

 mówi Piotr Szpiganowicz, dyrektor marketingu spółki EUROKIOSK  zarządzającej siecią salonów prasowych.

Choć część z ocenianych kryteriów dotyczy wyłącznie franczyzy, wiele z nich może okazać się przydatnych także w innych dziedzinach biznesu.

EURO – SALON Prasowy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.