Hellena stabilna w kategorii napojów niegazowanych w opakowaniach PET

Napoje niegazowane Hellena

Marka Hellena, należąca do Jutrzenki Colian, osiągnęła bardzo dobre wyniki w kategorii napojów niegazowanych. Wraz ze wzrostem udziałów do poziomu 9,3% w kanale tradycyjnym w ujęciu wartościowym w tym segmencie, marka umacnia się na 3 pozycji (MAT AS 2012). Jako producent napojów niegazowanych dla całej rodziny, niededykowanych bezpośrednio dzieciom, zajmuje drugie miejsce*.

Napój niegazowany wiśniowy HellenaOstatnie miesiące przyniosły Hellenie obiecujące wyniki w kategorii napojów niegazowanych. W ujęciu wartościowym w segmencie napojów w PET ugruntowuje się na 3-cim miejscu (Total Poland, MAT AS 2012). Także w kanale tradycyjnym w ujęciu wartościowym w tym segmencie marka zajmuje 3 pozycję, zwiększając udziały do poziomu 9,3% (MAT AS 2012). W tym kanale, w ujęciu wolumenowym Hellena w ostatnim roku zanotowała udziały wolumenowe na poziomie 14,3% i zajmuje 2 miejsce.

Ciekawym zjawiskiem na rynku jest obecna sytuacja marek własnych. Pomimo silnej pozycji w ujęciu wolumenowym, tracą udziały, podczas gdy znacznie zyskują produkty brandowe wysokiej jakości, m.in. Hellena. Świadczy to o tym, że konsument, wybierając napoje niegazowane kieruje się przede wszystkim jakością i nie szuka kompromisów.

W 2012 roku w porównaniu do roku poprzedniego, cała kategoria napojów niegazowanych w PET w ujęciu długookresowym  spadła nieznacznie w ujęciu wolumenowym, zaś wzrosła wartościowo o 7,8%. Wysoka sezonowość obserwowana jest w okresie letnim.

Sukcesy rynkowe napojów niegazowanych marki Hellena są efektem m.in. wdrożenia aseptycznej linii produkcyjnej, dzięki której ulepszono receptury produktów oraz zmieniono ich opakowania. Wyprodukowane w technologii aseptycznej napoje nie zawierają konserwantów ani sztucznych słodzików. Są pasteryzowane, mikrobiologicznie czyste oraz rozlewane bez kontaktu z zewnętrznym środowiskiem. Nowe butelki są sztywniejsze, nie wgniatają się i wyglądają estetyczniej na sklepowej półce, a ich etykiety nowoczesne i czytelne.

Hellena posiada najszerszą ofertę na rynku napojów niegazowanych. Jej portfolio obejmuje następujące smaki: gruszka, grejpfrut, jabłko, winogrono, pomarańcza, wiśnia, jabłko & mięta, czarna porzeczka, herbata śliwkowa oraz jedyne takie połączenia na rynku: brzoskwinia & morela i czerwona porzeczka & agrest.

* Według badań ACNielsen za okres sierpień – wrzesień 2012 r.

Jutrzenka Colian

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.