Bogactwo składników odżywczych w Grochu Łuskanym Całym marki Halina

Groch Łuskany cały - Halina

fot. Sawex Foods

Halina oferuje wszystkim konsumentom sycące, cenne źródło składników odżywczych i mineralnych, które uzupełnia ich niedobory w diecie. Groch Łuskany Cały stanowi istotny element tradycyjnych potraw polskiej kuchni – zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym.

Groch Łuskany Cały marki Halina powstaje w wyniku oczyszczenia z łuski ziarna grochu. Jest bogaty w białko roślinne, błonnik pokarmowy oraz węglowodany. Zawiera witaminy z grupy B, makro- i makroelementy: żelazo oraz magnez. Dieta wzbogacona o warzywa grochu wspomaga przemianę cukrów i obniża ciśnienie.

Ta wyjątkowa roślina strączkowa należy do jednych z najpopularniejszych i najwcześniej uprawianych przez człowieka gatunków nasion na świecie. Do Europy trafiła z Bliskiego Wschodu, gdzie początkowo była wykorzystywana jedynie, jako pasza dla zwierząt. Z czasem ludzie zaczęli doceniać właściwości odżywcze grochu, który stał się istotnym elementem kuchni europejskiej. Małe wymagania uprawy sprawiają, że jest on bardzo często hodowlaną rośliną na działkach i w ogrodach.

Groch Łuskany Cały to nieodłączny element polskiej kuchni. Jest podstawowym składnikiem kapusty wigilijnej – nazywanej w Wielkopolsce ciupką z grochem oraz grochówki. Świetnie sprawdza się w diecie wegetariańskiej. Można wykorzystać go do sałatek, farszu do pierogów, jarskich kotletów, past, sosów  czy warzywnych kremów.

Produkt: Groch łuskany cały
Gramatura: 0,5 kg
Cena: ok. 3,00 – 3,50 zł

Sawex Foods

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.