Rozgrzewające koktajle na jesienne wieczory

Za oknami jesienne kolory i coraz niższe temperatury. Wieczorami coraz rzadziej mamy ochotę gdzieś wychodzić – chętniej zostajemy w cieple domowego zacisza. Na poprawę nastroju i przełamanie jesiennej rutyny marka Baron Otard proponuje wyjątkowe koktajle.

Revolution

fot. Bacardi – Martini Polska

Owocowa rewolucja 

Zaskakujące zdarzenia kryją się za historią niewinnie wyglądającego koktajlu Revolution na bazie koniaku Baron Otard. W roku 1793, Baron Otard został aresztowany, a następnie skazany na śmierć za swoje poglądy na temat monarchii. Wtedy też wydarzyła się najbardziej niezwykła historia w jego życiu – na dzień przed egzekucją, tłum mieszkańców wdarł się do więzienia i zdołał go uwolnić. Koktajl BARON OTARD Revolution nawiązuje do tego właśnie wydarzenia, dlatego też sposób jego przygotowania jest bardzo widowiskowy. BARON OTARD XO Gold i marynowane maliny to idealna kombinacja na jesienne wieczory.

REVOLUTION*

Do przygotowania drinka REVOLUTION potrzebne są:

 • 2 kieliszki do koniaku
 • 1 szklanka do whisky
 • 40ml BARON OTARD XO Gold Cognac
 • Maliny
 • Skórka pomarańczowa

 

Sposób przygotowania:

Do kieliszka wlej BARON OTARD XO Gold Cognac. Kieliszek połóż na  szklance do whisky wypełnioną gorącą wodą, która ma za zadanie podnieść temperaturę koniaku. Do koniaku wrzuć maliny w celu ich zamarynowania. Następnie włóż skręconą skórkę pomarańczową i podpal całą miksturę. Weź drugi kieliszek do koniaku i kilka razy przelej płonący koktajl z jednego kieliszka do drugiego. Po podaniu należy najpierw skosztować maliny, a następnie koniaku.

*Przepis rekomendowany wyłącznie dla osób wprawionych w sztuce barmańskiej

 

Baron Serve

fot. Bacardi – Martini Polska

Tradycja z odrobiną fantazji

Dla osób ceniących oryginalny smak koniaku, ale szukających nowych inspiracji polecamy szczególnie koktajl Baron Serve. Koktajl ten jest banalnie prosty do przygotowania, ale urzeka swoją prostotą i elegancją. BARON OTARD XO Gold zyskuje swój wspaniały smak dzięki idealnie dobranym proporcjom składników z najlepszych zbiorów.

BARON SERVE

Do przygotowania tego koktajlu potrzebne są:

 • Kieliszek do koniaku
 • 35ml BARON OTARD XO Gold Cognac
 • Dla ozdoby – spiralnie skręcona skórka pomarańczowa

 

Sposób przygotowania:

Odmierz odpowiednią ilość koniaku
i dodaj skórkę cytryny. Pamiętaj, żeby serwować koniak w temperaturze pokojowej, pozostawia wtedy na podniebieniu nutę kwiatowo-korzenną połączoną z delikatnym posmakiem miodu oraz tytoniu. Dodatek w postaci skórki pomarańczowej jeszcze bardziej podkreśla smak tego wyjątkowego koniaku.

 

French Harvard

fot. Bacardi – Martini Polska

Klasyka w nowej odsłonie

Amatorom miksologii może spodobać się drink French Harvard. Przepis został zainspirowany klasycznym koktajlem „Harvard” z Savoy Cocktail Book z roku 1932. Został on unowocześniony dodatkiem koniaku BARON OTARD, przez co zyskał swój wyjątkowy smak.

FRENCH HARVARD

Do przygotowania tego koktajlu potrzebne są:

 • Schłodzony kieliszek koktajlowy
 • 40ml BARON OTARD VSOP Cognac
 • 20ml czerwonego wermutu Noilly Prat ®
 • 3 krople pomarańczowej Angostury

Sposób przygotowania:

Wymieszaj wszystkie składniki w shakerze razem z kostkami lodu i przelej przez sitko do schłodzonej szklanki. Dodaj wisienkę (wcześniej zamarynowaną w BARON OTARD VSOP Cognac wymieszanym z czerwonym wermutem Noilly Prat®). I gotowe!

Daj się ponieść fantazji – wypróbuj oryginalnych koktajli na bazie doskonałego francuskiego koniku Baron Otard, które rozgrzeją i dodadzą szczypty elegancji nawet najchłodniejszym, jesiennym wieczorom.

DOSSIER:

Baron Otard VS (Very Special) – to delikatna mieszanka winogron z najlepszych obszarów upraw, charakteryzująca się minimum 2,5-letnim starzeniem. Ma delikatny i zrównoważony smak, z wyczuwalnym aromatem kwiatu winogron.

Baron Otard VSOP (Very Superior Old Pale) – to najpopularniejszy z rodziny koniaków z minimum 4,5 – letnim okresem starzenia, charakteryzuje się złocistą barwą. W subtelnej nucie smakowej, najintensywniej wyczuwalny jest kwiecisty bukiet, wzbogacony aromatem wanilii, korzeni i tytoniu.

Baron Otard XO (Extra Old) – to grupa najwytworniejszych trunków, których okres starzenia nie może być krótszy niż 6,5 lat. Cechuje je złożony, doskonale owocowy smak z wyczuwalną kwiatową nutą.

Baron Otard 1795 Extra – zestawiony z rzadkich, starych eaux-de-vie, które dojrzewały w piwnicach „Paradis” w Château de Cognac. Znana jest jego niezwykła długość i subtelność aromatyczna. Oczarowuje nas swym, bogatym bukietem suszonych owoców i wyprawionej skóry z lekką nutą banana. Ma charakterystyczny tylko dla prawdziwie starych koniaków, złoto – rubinowy kolor.

Wyłącznym dystrybutorem
koniaku Baron Otard w Polsce jest Bacardi – Martini Polska Sp. z o.o.

Bacardi – Martini Polska 

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.