Wakacyjne menu małego podróżnika

Kakao Nesquik

fot. Nestlé

Wakacje to czas wolny od szkolnych obowiązków, porannego wstawania i odrabiania lekcji. Lato nie może być jednak przerwą w zdrowym odżywianiu. To właśnie w wakacje, gdy dzieci spędzają dużo czasu aktywnie na świeżym powietrzu, zabawie z rówieśnikami lub wyjazdach trzeba zwrócić uwagę na to, czy jedzą regularnie i czy spożywane przez nie posiłki dostarczają wartościowych składników odżywczych – przekonują specjaliści ds. żywienia Nestlé.

Aby dzieci mogły pełnymi garściami czerpać z uroków wakacji i dobrze wypocząć przed pierwszym szkolnym dzwonkiem, muszą otrzymywać codzienną dawkę energii i potrzebnych im składników odżywczych. Dlatego mali urlopowicze powinni każdy dzień zacząć pożywnym śniadaniem, które dostarczy im siły. Warto przygotować dziecku np. jajecznicę z 2 jaj z kromką razowego chleba z liściem sałaty i pomidorem. Do tego kubek kakao NESQUIK, które doskonale smakuje nie tylko z ciepłym, ale również z zimnym mlekiem. Kakao NESQUIK dzięki zawartości wapnia, magnezu i witamin jest pysznym i wartościowym napojem na śniadanie każdego malucha.

Podczas wakacyjnych podróży, dziecko powinno mieć w plecaku smaczną i prawidłowo zbilansowaną przekąskę. Może to być kanapka z pełnoziarnistego pieczywa z ulubionymi dodatkami np. twarożkiem i rzodkiewką, żółtym serem lub szynką i pomidorem. Do tego w ekwipunku małego podróżnika powinny się znaleźć butelka wody i owoc. Do plecaka można włożyć również słodki deser, który ucieszy dziecko i dostarczy również potrzebnych mu składników odżywczych. Wartościową przekąską podczas wakacyjnych podróży jest wafelek NESQUIK łączący rozpływającą się w ustach, mleczną czekoladę, chrupiący wafel i delikatny mleczny krem. To smak, który dzieci znają i uwielbiają.

Ponadto wafelek NESQUIK pokrywa aż 15% zalecanego, dziennego zapotrzebowania na wapń – tak ważny dla rozwoju kości dzieci.

– mówi Anna Rzeszotek, specjalista ds. żywienia w Nestlé Polska.

Wafelek Nesquik

fot. Nestle

Jedna porcja to również 108 kcal, dzięki którym maluchy mają energię na zabawę, grę w piłkę, jazdę na rowerze, czy górskie spacery. Wafelek można schować do plecaka czy kieszeni i schrupać podczas spaceru czy podróży pociągiem. Dzieci będą zachwycone, bo otrzymają pyszną przekąskę, a rodzice mogą być pewni, że dają dziecku produkt, który dostarcza cennych składników.

Zgodnie ze strategią dbania o zdrowie, prawidłowe odżywianie i dobre samopoczucie konsumentów firma Nestlé umieszcza na opakowaniu wszystkich produktów KOMPAS ŻYWIENIOWY. Dzięki niemu wkomponowanie słodkiego deseru w letnie menu dziecka nie jest trudne, ponieważ zawiera on informacje o wartościach odżywczych i energetycznych produktu oraz ciekawostki i porady na temat zdrowego odżywiania. Uzupełnieniem informacji zawartych w KOMPASIE ŻYWIENIOWYM jest wskaźnik GDA (Wskazane Dzienne Spożycie), który informuje, jaki procent dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze i kalorie pokrywa jeden wafelek. KOMPAS ŻYWNIENIOWY zawiera informacje, które pomagają rodzicom dbać o prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.

***
Marka NESQUIK została stworzona przez firmę Nestlé specjalnie z myślą o dzieciach. W jej ofercie znajdują się uwielbiane przez najmłodszych płatki śniadaniowe, wafelek NESQUIK łączący w sobie wyśmienitą mleczną czekoladę, chrupiący wafel i delikatny mleczny krem, pyszne kakao oraz lody kakaowe. Te najwyższej jakości produkty, dzięki zawartości wapnia, są doskonałym uzupełnieniem śniadania i przekąską dla małego urwisa. Dzięki marce NESQUIK dzieci otrzymują słodkie i zdrowe produkty, a ich rodzice pewność, że dbają o zbilansowaną dietę swoich pociech.

Nestlé Polska

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.