Smak letnich owoców zachowaj aż do zimy!

To właśnie teraz, kiedy na straganach pojawiają się dorodne sezonowe owoce – truskawki, maliny i jagody warto pomyśleć jak ich smak i zapach zatrzymać na długie miesiące. Jest na to sposób: zdrowe i soczyste wystarczy włożyć do specjalnej torebki i wrzucić do zamrażarki.

  1. Do mrożenia wybieramy owoce w szczycie letniego sezonu – wtedy kiedy są najlepsze i najtańsze.
  2. Owoce należy umyć i dokładnie wysuszyć. To ważne ponieważ nadmiar wody, może spowodować, że owoce już po rozmrożeniu będą wodniste i stracą swój smak.
  3. Pamiętajmy także, aby z truskawek czy malin obrywać szypułki.
  4. Najlepiej mrozić owoce w temperaturze od -18C do -23C. Proces mrożenia w takiej temperaturze trwa krócej, a powstające w owocach kryształki lodu są małe, co pozwoli na ich szybsze rozmrożenie.
  5. Owoce wkładamy do specjalnych torebek przeznaczonych do mrożenia produktów np. Jana Niezbędnego.

Do zamrażania, zamiast zwykłej folii czy plastikowych torebek, warto wybrać takie, które doskonale nadają się do mrożenia. Torebki na mrożonki Jana Niezbędnego są bardzo szczelne, dzięki czemu utrzymują świeżość, naturalny aromat i smak przechowywanych produktów. Są także bardzo trwałe i mrozoodporne. Wykonane z nieprzemarzającej folii, która nie przykleja się ani do zamrażanych produktów ani do ścianek zamrażalnika. Każda z torebek posiada specjalnie przygotowane miejsce, w którym możemy opisać jakie owoce znajdują się w środku. To ułatwienie, szczególnie jeśli zamroziliśmy kilka podobnie wyglądających owoców. Do torebek dołączone są także elastyczne klipsy, które pozwalają na ich szczelne zamknięcie.

Jeśli chcemy zamrozić produkty o płynnej konsystencji, warto użyć torebek strunowych Jana Niezbędnego. Posiadają one wyjątkowo szczelne zamknięcie, które umożliwia łatwe i wielokrotne otwieranie torebki. Co ważne, są one wielokrotnego użytku i mogą być zmywane w zmywarce do naczyń.

Mrożenie to jeden z najlepszych sposobów na przechowywanie owoców, dzięki któremu zachowują one swoje cenne właściwości odżywcze i walory smakowe. Dodatkowo, mrożąc je samodzielnie w domu, mamy pewność, że wykorzystamy tylko te najlepsze i najładniejsze.

Dostępne produkty:

 

Torebki na mrożonki z klipsami 1l.
Ilość: 60 szt. w opakowaniu
Cena: 6 zł

 

Torebki na mrożonki z klipsami 3l.
Ilość: 50 szt. w opakowaniu
Cena: 8 zł

 

Torebki strunowe MIX
Ilość: 20 szt. w opakowaniu
Cena: ok. 8 zł

 

Jan Niezbędny

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.