Kopytka czy leniwe – które danie wybierasz?

Fix Knorr kopytka czy leniwe

fot. Knorr

Najlepsza odpowiedź to Fix Knorr Kopytka czy leniwe, który pomoże ci szybko i prosto przygotować zarówno kopytka do drugiego dania, jak i samodzielnie podawane słodkie leniwe! Wybór zależy tylko od ciebie i twojej rodziny – na co macie dziś ochotę?

Na kopytka?

Nic prostszego! Wystarczy, że do nowego Fixu Knorr dodasz wodę, a otrzymaszciasto o idealnej gładkiej konsystencji, które łatwo się formuje. To prawdziwa oszczędność czasu! Nie musisz obierać ziemniaków, czekać, aż się ugotują i ostygną, cedzić, a następnie przepuszczać przez maszynkę lub praskę. Nowy Fix Knorr oznacza także koniec nie zawsze udanych eksperymentów z dozowaniem składników – dodawanie ich „na oko” bez dużego doświadczenia kulinarnego jest ryzykowne, a nawet proporcje z przepisu nie zawsze się sprawdzają, bo konsystencja ciasta zależy także od rodzaju ziemniaków. Znamy to ciągłe podsypywanie mąką wedle znanego z przepisu „ile ziemniaki wezmą”, czego efektem może być nadmiar mąki i twarde kopytka. Teraz nie musisz się o to martwić – z nowym Fixem Knorr masz pewność, że ciasto na kopytka będzie dokładnie w sam raz, a ich przygotowanie zajmie ci najwyżej pół godziny. Polej kopytka sosem grzybowym lub podsmażoną cebulką i połóż obok mięsa! Nareszcie coś nowego!

Na leniwe?

Żaden problem! Przyrządzisz je na bazie tego samego Fixu Knorr, co kopytka. Dodajesz tylko wodę, ser biały oraz cukier wanilinowy i z powstałego ciasta możesz łatwo formować zgrabne kluski. Możesz je zrobić nawet na ostatnią chwilę, gdy twoje pociechy poproszą o słodki obiad, bo już nie musisz gotować, studzić i tłuc ziemniaków. Nie zastanawiasz się też nad proporcjami składników – pomyśleli o tym już kucharze Knorr i stworzyli ciasto idealne: gładkie, nieklejące się, bez nadmiaru mąki. Z nowym Fixem Knorr podasz na stół pyszne i pulchne kluski leniwe, takie, jak te pamiętane z dzieciństwa. Idealne dla małych łasuchów! W dodatku bez konserwantów i glutaminianu sodu.

Wybieram…

… domowy obiad bez wysiłku i straty czasu! Jeśli do tej pory na samą myśl o przygotowaniu mącznych dań przecząco kręciłaś głową, poczujesz prawdziwą ulgę. Sięgając po nowy Fix Knorr, możesz bez obaw zaproponować rodzinie na obiad kopytka lub leniwe. Obdzielisz nimi całą czteroosobową rodzinę, a przygotowanie posiłku będzie trwało krócej, niż ugotowanie ziemniaków. I wreszcie będziesz mieć siłę i czas, by spędzić popołudnie z rodziną. Bowiem „niezależnie od tego, czy Twoi bliscy mają ochotę na słodkie leniwe czy kopytka z sosem grzybowym, ich przygotowanie nie jest już ani trudne, ani czasochłonne” – podsumowuje Piotr Murawski, szef kuchni Knorr, twórca nowego Fixu. W twoim domu na powrót zagoszczą domowe smaki pamiętane z dzieciństwa!

Knorr

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.