Wawel zmniejsza swoje czekolady

Czekolada Wawel Peanut Butter 100 gProducent czekolad Wawel zmniejsza gramaturę produkowanych przez siebie czekolad. W portfolio marki znacząco skurczyła się ilość czekolad o wadze 100 g. 

Za przykład może posłużyć Czekolada Peanut Butter, która dotychczas była produkowana w tabliczce 100 g, podczas gdy aktualnie Wawel oferuje tą samą czekoladę w opakowaniu 87 g.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby producent wyraźnie lżejszą czekoladę sprzedawał w niższej cenie. Cena w firmowym sklepie online jest jednak taka sama jak przed obniżeniem gramatury czekolady.

Dlaczego Wawel zmniejsza swoje czekolady?

Czekolada Wawel Peanut Butter 87 gNie trudno domyślić się, że jednym z powodów może być chęć cięcia kosztów produkcji i utrzymania zatrudnienia.

Koszty prowadzenia działalności w Polsce stale rosną i to w szybkim tempie, zatem firmy sięgają po różne rozwiązania, aby nieco polepszyć swoją sytuację.

Natomiast możemy zadać pytanie – czy nie korzystniejszym rozwiązaniem byłoby nieznaczne podniesienie ceny, przy zachowaniu tradycyjnej 100-gramowej wagi czekolady?

Nasuwa się także pytanie – czy zmniejszenie opakowań dotknie również inne czekolady, które Wawel ma w swojej ofercie? Fani wyrobów tej marki z pewnością woleliby, żeby gramatura czekolad oferowanych przez producenta pozostała bez zmian.

Temat zmniejszania opakowań produktów przez producentów staje się coraz bardziej powszechny i nie dotyczy bynajmniej tylko marki Wawel.

Niniejszy artykuł rozpoczyna nasz cykl materiałów o zmniejszaniu opakowań, a co za tym idzie – gramatury produktów.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.