Castorama ma już 100 sklepów w Polsce

Castorama PiasecznoCastorama od lat rozszerza działalność na polskim rynku, by móc być bliżej swoich klientów i zapewniać im kompleksowe wsparcie od projektu do realizacji. Sieć właśnie otworzyła swój 100. sklep – Castorama Piaseczno w gminie Lesznowola. Nowy obiekt mieści się w parku handlowym w podwarszawskim Mysiadle, a jego koncept wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju spółki.

Otwarcie 100. sklepu Castorama w Polsce to ważny moment w historii firmy. Zgodnie z obraną strategią ekspansji, sieć nie zamierza jednak na tym poprzestać i jeszcze w 2023 r. planuje kolejne dwa otwarcia – w Łomiankach i Olkuszu. Docelowo, plany spółki na najbliższe pięć lat, uwzględniają powstanie ok. 80 nowych sklepów na terenie całego kraju, w różnych formatach dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klientów.

Uruchomienie setnego sklepu to efekt naszych wieloletnich starań, by być blisko naszych klientów i móc działać razem. Chcemy pełnić rolę dobrego sąsiada i oferować kompleksowe wsparcie w zakresie poprawy warunków mieszkaniowych. Rozwijamy się dynamicznie, ale też świadomie, przykładając dużą wagę do rozwiązań i technologii dekarbonizacyjnych, które wprowadzamy w naszych nowo otwieranych obiektach. Do zrównoważonych wyborów i zachowań zachęcamy także odwiedzających Castoramę, zapewniając im profesjonalne doradztwo oraz szeroką ofertę produktów i usług przyjaznych środowisku. Naszym celem jest wspólne budowanie lepszego jutra, zgodnie z troską o klientów, planetę i lokalne społeczności.

– mówi Robert Mówiński, Dyrektor Sklepu Castorama Piaseczno/Lesznowola.

Szeroki wachlarz produktów i usług

Castorama Piaseczno w gminie Lesznowola to aż 9000 m² powierzchni handlowej, 3600 m² powierzchni magazynowej oraz strefa ogrodu zewnętrznego o wielkości 1100 m². Znajdziemy tutaj 4 strefy projektowania: kuchni, łazienki i garderoby oraz nowość w ofercie sieci – usługę aranżacji balkonów i tarasów. Na klientów czeka asortyment około 45 000 produktów do urządzania, remontu i budowy domu oraz ogrodu. A wśród nich szeroką gamę przyjaznych środowisku rozwiązań. Odwiedzający sklep mogą skorzystać z urządzenia Castorefill, które umożliwia ponowne napełnianie butelek środkami czystości marki Sidolux Eco, co pozwala na redukcję konsumpcji plastiku w gospodarstwach domowych. Całą ofertę dostosowano zarówno do potrzeb klientów indywidualnych, jaki i profesjonalistów.

Eksperci ds. efektywności energetycznej

W nowo otwartym sklepie, klienci mogą liczyć na wsparcie ekspertów ds. efektywności energetycznej, którzy pomogą w wyborze najlepszych produktów, pomocnych w termomodernizacji, czyli odpowiednim ociepleniu budynku oraz poprawie efektywności energetycznej domu i mieszkania, która pozwoli na zaoszczędzenie energii poprzez ograniczenie jej zużycia . Zapewnią oni również kompleksową pomoc w wypełnianiu wniosków w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”, a także na każdym kolejnym etapie pozyskania finansowania na ten cel oraz znalezienia podwykonawców. To pierwszy taki projekt w Polsce.

Obiekt przyjazny środowisku

Budynek 100. sklepu Castoramy został zaprojektowany zgodnie ze strategią odpowiedzialnego biznesu. Jest on wyposażony w nowoczesne rozwiązania, takie jak pompa ciepła, czy też zbiornik na deszczówkę o pojemności 2000 m³. Jest również przystosowany do instalacji paneli fotowoltaicznych. Aktualnie 55 obiektów Castoramy produkuje własną, zieloną energię, której łączna ilość odpowiada pełnemu zapotrzebowaniu dwóch pełnoformatowych sklepów należących do sieci. Do końca 2024 roku wszystkie obiekty będą miały zainstalowaną tego typu technologię.

Castorama Piaseczno mieści się przy ul. Przedsiębiorców 5, w Mysiadle – gmina Lesznowola. Sklep otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godz. 6.30 – 22.00 oraz niedziele handlowe w godz. 9.00 – 21.00.

Castorama

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.