E.Leclerc z 50-tym sklepem w Polsce

E.Leclerc TarnówW Tarnowie otworzono 50 sklep E.Leclerc w Polsce. Supermarket uruchomiono 30 maja. Jest to pierwsza placówka otwarta pod szyldem E.Leclerc w tym roku.

Nowy sklep o powierzchni 1350 mkw mieści się w Tarnowie przy ul. Romanowicza 59. Należy on do spółki Nasza Tradycja, prowadzonej przez Pawła i Monikę Stańców. Małżeństwo posiada także jeszcze jeden supermarket w Tarnowie oraz  dwie placówki w formacie E.Leclerc Express w Tarnowcu i Zbylitowskiej Górze. Uruchomione w zeszłym roku mniejsze sklepy działają w powiązaniu z tarnowskimi supermarketami.

Postanowiliśmy rozwijać swoją działalność w ramach grupy E.Leclerc ze względu na oferowane przez nią wsparcie. Bogaty asortyment marek własnych – ok. 2500 produktów i dobre warunki zakupowe z dostawcami pozwalają na efektywne konkurowanie z dyskontami. Równie istotny jest dla nas transfer wiedzy wewnątrz grupy, dzięki któremu możemy stosować najnowocześniejsze rodzime i europejskie rozwiązania.

– mówi Paweł Staniec, Prezes E.Leclerc Tarnów.

Supermarket zatrudnia 30 pracowników. Do jego najważniejszych atutów należą bogaty asortyment oraz rozbudowane działy wędlin i piekarniczy.

E.Leclerc

***
E.Leclerc działa w Polsce od 1995. To Grupa niezależnych przedsiębiorców, którzy w sposób autonomiczny zarządzają własnymi firmami, współpracują z regionalnymi producentami, wspierają lokalne społeczności, dopasowując swoją ofertę do lokalnych warunków. Każdy sklep to odrębny podmiot. Kluczowym momentem dla rozwoju E.Leclerc w Polsce był rok 2010 i przejęcie od grupy Rewe sklepów Billa Polska, w celu stworzenia niezależnych spółek dystrybucyjnych.

Obecnie E.Leclerc zatrudnia ponad 5000 pracowników w 50 sklepach znajdujących się w 44 miastach na terenie 15 województw. Strategia biznesowa Stowarzyszenia E.Leclerc opiera się na trzech podstawowych filarach: rozwój sklepów już istniejących, zrzeszanie niezależnych partnerów oraz na zewnętrznym rozwoju.  W roku 2017 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,8 mld złotych. E.Leclerc została laureatem prestiżowej nagrody branży retail i FMCG – Retailer of the Year 2011 oraz Retailer of the Year 2012 w kategorii Hipermarket.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.