Marka Dawtona w nowej odsłonie

Redesign marki DawtonaWłaśnie zakończył się proces redesignu i nowe opakowania zyskały już wszystkie produkty z portfolio marki Dawtona. Koncentraty pomidorowe i przeciery, ketchupy, sosy i dania gotowe, warzywa w puszkach i słojach, mieszanki warzywne i gotowe sałatki, dżemy i przetwory owocowe oraz soki, a także wszystkie tegoroczne nowości producenta, zobaczymy w odmienionej wersji na sklepowych półkach w całej Polsce.

Dawtona zdecydowała się przede wszystkim na minimalistyczną grafikę, prostotę i lekkość designu. Zastosowane rozwiązania wizualne doskonale oddają jakość i smak produktów, a czytelna forma nie tylko przyciąga wzrok, ale przede wszystkim pozwala Konsumentom bez trudu odnaleźć na półce ulubiony produkt. Opakowania popularnych przetworów Dawtona to równocześnie podkreślenie wieloletniej tradycji i krok w stronę nowoczesności.

Nowe opakowania to także znak rozwoju firmy. W swoim kształcie są one spójne z jej dotychczasowymi osiągnięciami, nawiązując do polskich surowców oraz tradycyjnych receptur – jakości budowanej od prawie 30 lat, ale również do innowacyjnych rozwiązań i dążenia do budowania firmy nowoczesnej.

– mówi Milena Skołożyńska, Brand Manager marki Dawtona.

Etykiety cechują się wspólnym dla wszystkich produktów kodem kolorystycznym. Wygląd każdej opiera się na charakterystycznym dla marki kolorze czerwonym, dzięki czemu opakowania wyróżniają się na tle konkurencji. Dodatkowym spójnym elementem jest zastosowanie białej koronki, kojarzącej się z tradycją i połączenie jej z nowoczesnymi grafikami i czcionką. Użycie kolorów – bieli i czerwieni, to również sposób na podkreślenie polskiego i rodzinnego charakteru firmy. Nowe etykiety produktów pełne są apetycznych i niezwykle soczystych warzyw i owoców, bez trudu można dostrzec na nich dużą nazwę produktu – jest ona teraz bardziej widoczna, dzięki zastosowaniu większej czcionki.

Na wszystkich opakowaniach znajdziemy także nowy – bardziej nowoczesny i czytelny logotyp producenta. Zmianie uległy również wieczka produktów w szkle – są koloru czerwonego, specjalnie zaprojektowanego dla Dawtony, zyskały także nową litografię z hasłem Spróbujesz. Pokochasz. Na wieczkach dżemów znajdziemy dodatkowo również owoce, co pozwoli na szybsze odnalezienie ulubionego smaku. Dzięki redesignowi wygląd wszystkich produktów marki Dawtona nabrał spójności, co doskonale wzmacnia rozpoznawalność marki, także w stosunku do konkurencji.

Nie możemy zaprzeczać znanemu stwierdzeniu, że często „kupujemy oczami”. Stając przed sklepową półką najczęściej bierzemy do ręki ten produkt, który wyróżnia się na tle konkurencji – m.in. dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na zmianę designu naszych opakowań. Musimy jednak pamiętać, że za zewnętrzną formą produktu musi stać jego jakość. To wciąż receptura, smak, zapach czy konsystencja są głównymi wyznacznikami tego czy kupimy go ponownie. Dawtona spełnia wszystkie te wymagania.

– mówi Milena Skołożyńska.

Tradycyjne przetwory warzywne i owocowe Dawtona w nowych opakowaniach znajdziemy na sklepowych półkach w całej Polsce.

Dawtona

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.