IZNS Iława ustępuje miejsca Henrykowi Kani

ZPM Henryk Kania

fot. ZPM Henryk Kania

Od wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie nastąpi zmiana nazwy Spółki z IZNS Iława S.A. na Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. Giełdowa Spółka tym samym kończy kolejny etap połączenia z Zakładami Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania S.A.

Sąd Rejonowy w Olsztynie 21 marca 2012 r. zarejestrował zmianę nazwy Spółki na Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. oraz zmianę siedziby firmy z Iławy na Pszczynę. Poniedziałkowa sesja jest ostatnią, podczas której akcje Spółki notowane są pod nazwą IZNS Iława.

Obecnie wiodącym akcjonariuszem i prezesem giełdowej spółki jest Pan Henryk Kania, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców związanych z branżą spożywczą w Polsce, który rodzinne zakłady masarskie w Pszczynie przekształcił w jednego z krajowych liderów branży wędliniarskiej.

„Ostatnie lata to czas dynamicznego rozwoju naszej spółki. Doszliśmy do wniosku, że teraz jest optymalny moment na nasze wejście na giełdę. Liczymy, że dzięki obecności na GPW nasz rozwój przyśpieszy i zwiększy się rozpoznawalność naszej marki wśród kontrahentów i klientów”

– mówi Henryk Kania, Prezes ZM Henryk Kania S.A.

Prowadzone przez Henryka Kanię zakłady to nowoczesny producent wyrobów wędliniarskich i mięsa konfekcjonowanego, który dostarcza swoje produkty do największych sieci handlowych w kraju. Podstawę oferty firmy stanowią najwyższej jakości kiełbasy, kabanosy, szynki, wędzonki i wędliny plasterkowane oraz produkty dedykowane dzieciom sygnowane marką Disney. W zeszłym roku firma wprowadziła na rynek nowoczesne i pożywne przekąski mięsne pod marką „Polskie Snaki”.

ZPM Henryk Kania

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.