Zmiany w zarządzie POLOmarketu

POLOmarket16 września Tomasz Waligórski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu POLOmarketu. Tomasz Waligórski związany był z firmą od 2 lat, a jego decyzja podyktowana była względami osobistymi.

Aktualny zarząd spółki tworzą: Michał Seńczuk – członek zarządu, dyrektor operacyjny oraz Marcin Sowa – członek zarządu, dyrektor finansowy.

Jednocześnie do ścisłego grona kierującego firmą dołączyli: współwłaściciel firmy Mirosław Podeszwik, obejmując stanowisko dyrektora generalnego spółki oraz Tadeusz Rysiukiewicz obejmując stanowisko dyrektora zakupów artykułów suchych i non-food. Dyrektorem zakupów odpowiedzialnym za produkty świeże pozostaje Monika Jańczak, pracująca z sukcesami w POLOmarkecie od 15 lat.

Mirosław Podeszwik, współzałożyciel firmy przez ostatnich 7 lat pełnił rolę członka Rady Nadzorczej POLOmarketu, a wcześniej członka zarządu spółki.

Tadeusz Rysiukiewicz posiada wieloletnie doświadczenie w branży spożywczej i handlu, które zdobywał między innymi jako dyrektor handlowy w firmach KAMIS i HORTEX. Pełnił także funkcję dyrektora handlowego sieci Piotr i Paweł. W ostatnim czasie związany był z Grupą Handlową GH PL Plus, której POLOmarket jest udziałowcem, jako wiceprezes zarządu i dyrektor handlowy.

Wzmocnienie zespołu zarządzającego siecią POLOmarket jest bardzo ważne w kontekście prac nad budowaniem długofalowej strategii działania.

Zgodnie z nową strategią, firma skupi się na czterech kluczowych obszarach :

  • systematyczny rozwój asortymentu produktów świeżych;
  • przebudowa asortymentu marek producenckich, w celu lepszego dostosowania oferty do zmieniających się oczekiwań klientów;
  • przeprojektowanie architektury marki własnej dla zdecydowanej poprawy jej jakości i atrakcyjności cenowej dla klienta we współpracy z GH PL Plus;
  • systematyczny rozwój organiczny sieci poprzez zwiększanie jej o około 35 sklepów rocznie.

Ponadto sieć w swojej długofalowej strategii zakłada uproszczenie struktury firmy i skonsolidowanie wszystkich spółek operacyjnych prowadzących sklepy POLOmarket w jeden podmiot.

POLOmarket

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.